| Manufacturer Part Number: | KBPC1510W |
|---|---|
| Manufacturer: | GeneSiC Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 15A 1000V 1PH KBPCW |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | KBPC1510W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-KBPC1510W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1000V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 15A | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Package / Case | 4-Square, KBPC-W | |
| Supplier Device Package | KBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | KBPC1510W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
KBPC1510W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of GeneSiC Semiconductor all series components. The condition of KBPC1510W is new and unused, you can buy KBPC1510W GeneSiC Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for KBPC1510W.
| MCP4431T-103E/ST | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 129 Taps I²C Interface 20-TSSOP | MCP4431T-103E/ST.pdf | |
| AD9121BCPZ | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 72-LFCSP-VQ (10x10) | AD9121BCPZ.pdf | |
| XC4VFX100-10FFG1517I | IC FPGA 768 I/O 1517FCBGA | XC4VFX100-10FFG1517I.pdf | |
| R5F10ELEAFB#V0 | RL78 RL78/G1A Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | R5F10ELEAFB#V0.pdf | |
| PIC24EP32GP202-H/SO | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 32KB (10.7K x 24) FLASH 28-SOIC | PIC24EP32GP202-H/SO.pdf | |
| LME49860MA/NOPB | Audio Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | LME49860MA/NOPB.pdf | |
| SN74ABT3612-20PQ | IC SYNC FIFO MEM 64X36X2 132-QFP | SN74ABT3612-20PQ.pdf | |
| SN74F30DG4 | NAND Gate IC 1 Channel 14-SOIC | SN74F30DG4.pdf | |
| SN74CB3Q3251PW | Multiplexer/Demultiplexer 1 x 8:1 16-TSSOP | SN74CB3Q3251PW.pdf | |
| AT27C256R-70RI | IC OTP 256KBIT 70NS 28SOIC | AT27C256R-70RI.pdf | |
| AP3105VKTR-G1 | Converter Offline Flyback Topology 65kHz SOT-23-6 | AP3105VKTR-G1.pdf | |
| XC6124E516MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124E516MR-G.pdf | |
| MP3422GG-P | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 6.5A (Switch) 14-VFQFN | MP3422GG-P.pdf | |
| LTC1877IMS8#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 600mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LTC1877IMS8#TRPBF.pdf | |
| MPQ4462DQ-AEC1-LF-Z | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 3.5A 10-VFDFN Exposed Pad | MPQ4462DQ-AEC1-LF-Z.pdf |