| Manufacturer Part Number: | KBPC3502W |
|---|---|
| Manufacturer: | GeneSiC Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 200V 35A KBPC-W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | KBPC3502W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-KBPC3502W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 35A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, KBPC-W | |
| Supplier Device Package | KBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | KBPC3502W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
KBPC3502W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of GeneSiC Semiconductor all series components. The condition of KBPC3502W is new and unused, you can buy KBPC3502W GeneSiC Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for KBPC3502W.
| STL55NH3LL | MOSFET N-CH 30V 55A POWERFLAT | STL55NH3LL.pdf | |
| 94-2503PBF | MOSFET N-CH 100V 57A D2PAK | 94-2503PBF.pdf | |
| CTSLV315QG | Clock Fanout Buffer (Distribution), Divider, Multiplexer, Translator IC 1.6GHz 8-XFDFN | CTSLV315QG.pdf | |
| 8N3SV76KC-0050CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0050CDI8.pdf | |
| MAX5725BAUP+ | 12 Bit Digital to Analog Converter 8 20-TSSOP | MAX5725BAUP+.pdf | |
| M2GL150TS-FC1152I | IC FPGA 574 I/O 1152FCBGA | M2GL150TS-FC1152I.pdf | |
| MB90347ESPMC-GS-474E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ESPMC-GS-474E1.pdf | |
| R5F110PGAFB#30 | RL78 RL78/L1C Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LFQFP (14x14) | R5F110PGAFB#30.pdf | |
| M2S150TS-FCG1152 | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 150K Logic Modules 512KB 64KB 166MHz 1152-FCBGA (35x35) | M2S150TS-FCG1152.pdf | |
| NCS20092DTBR2G | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-TSSOP | NCS20092DTBR2G.pdf | |
| EL5102IW-T7 | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-6 | EL5102IW-T7.pdf | |
| CD4572UBMTE4 | NOR/NAND/INVERT Gate Configurable 6 Circuit 8 Input (1, 1, 2, 2, 1, 1) Input 16-SOIC | CD4572UBMTE4.pdf | |
| IS45S16320D-7TLA2 | IC SDRAM 512M 143MHZ 54TSOP | IS45S16320D-7TLA2.pdf | |
| S-80824CLY-Z2-U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92-3 | S-80824CLY-Z2-U.pdf | |
| XC6124D726ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124D726ER-G.pdf |