| Manufacturer Part Number: | MA2637600A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA2637600A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA2637600A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 8.9pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | - | |
| Capacitance Ratio Condition | - | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA2637600A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA2637600A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA2637600A is new and unused, you can buy MA2637600A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA2637600A.
| 1EZ120D10E3/TR8 | Zener Diode 120V 1W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1EZ120D10E3/TR8.pdf | |
| NTD4302T4G | MOSFET N-CH 30V 8.4A DPAK | NTD4302T4G.pdf | |
| AD1893JSTZRL | IC SAMPLE-RATE CONV 16BIT 44TQFP | AD1893JSTZRL.pdf | |
| 8N3Q001FG-0006CDI8 | Clock Oscillator IC 622.08MHz, 625MHz, 657.4219MHz, 707.3527MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0006CDI8.pdf | |
| XC6VCX240T-1FF784I | IC FPGA 400 I/O 784FCBGA | XC6VCX240T-1FF784I.pdf | |
| CY8C23533-24LQXIT | M8C PSOC®1 CY8C23xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 8KB (8K x 8) FLASH 32-QFN (5x5) | CY8C23533-24LQXIT.pdf | |
| R5F2L367CDFP#30 | R8C R8C/Lx/36C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 48KB (48K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | R5F2L367CDFP#30.pdf | |
| NX3L1G384GM,115 | 1 Circuit IC Switch 1:1 750 mOhm 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | NX3L1G384GM,115.pdf | |
| AS3422-EQFP-500 | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 32-QFN (5x5) | AS3422-EQFP-500.pdf | |
| CD74HCT165M96E4 | IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC | CD74HCT165M96E4.pdf | |
| ADR391BUJZ-R2 | Series Voltage Reference IC ±0.16% 5mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | ADR391BUJZ-R2.pdf | |
| ISL6445IAZ | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 24-QSOP | ISL6445IAZ.pdf | |
| TPS62560DRVT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.85V 1 Output 600mA 6-WDFN Exposed Pad | TPS62560DRVT.pdf |