| Manufacturer Part Number: | MA26V0200A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA26V0200A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA26V0200A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 9pF @ 4V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.6 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C4 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA26V0200A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA26V0200A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA26V0200A is new and unused, you can buy MA26V0200A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA26V0200A.
| VS-150U80DL | Diode Standard 800V 150A Chassis, Stud Mount DO-205AA (DO-8) | VS-150U80DL.pdf | |
| Z0409NF0AA2 | 4A TRIACS | Z0409NF0AA2.pdf | |
| 2SJ661-DL-1E | MOSFET P-CH 60V 38A | 2SJ661-DL-1E.pdf | |
| CY22388ZXC-28T | IC CLOCK GENERATOR | CY22388ZXC-28T.pdf | |
| 8N3SV76EC-0094CDI8 | VCXO IC 20MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0094CDI8.pdf | |
| 8N4SV76KC-0117CDI8 | VCXO IC 156.25MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0117CDI8.pdf | |
| 5CGXBC4C6F23C7N | IC FPGA 240 I/O 484FBGA | 5CGXBC4C6F23C7N.pdf | |
| STM32F101T8U6TR | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 36MHz 64KB (64K x 8) FLASH 36-VFQFPN (6x6) | STM32F101T8U6TR.pdf | |
| P89CV51RC2FA,512 | 8051 89C Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (32K x 8) FLASH 44-PLCC (16.59x16.59) | P89CV51RC2FA,512.pdf | |
| SY100ELT22LZI-TR | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 2 Channel 8-SOIC | SY100ELT22LZI-TR.pdf | |
| CY14B101KA-SP25XI | IC NVSRAM 1MBIT 25NS 48SSOP | CY14B101KA-SP25XI.pdf | |
| MT28F800B5WP-8 BET | IC FLASH 8MBIT 80NS 48TSOP | MT28F800B5WP-8 BET.pdf | |
| UCC28710DR | Converter Offline Flyback Topology 680Hz ~ 100kHz 7-SOIC | UCC28710DR.pdf | |
| S-1137C12-I6T2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 300mA SNT-6A (H) | S-1137C12-I6T2U.pdf | |
| CS8140YN14 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA 14-PDIP | CS8140YN14.pdf |