| Manufacturer Part Number: | MA26V0400A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA26V0400A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA26V0400A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 6.4pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | - | |
| Capacitance Ratio Condition | - | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA26V0400A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA26V0400A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA26V0400A is new and unused, you can buy MA26V0400A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA26V0400A.
| MDC700-14IO1W | SCR Module 1400V 1331A Series Connection - SCR/Diode Chassis Mount WC-500 | MDC700-14IO1W.pdf | |
| 2SD2401 | TRANS NPN DARL 150V 12A MT200 | 2SD2401.pdf | |
| KSB811OTA | TRANS PNP 25V 1A TO-92S | KSB811OTA.pdf | |
| 2SK2376(Q) | MOSFET N-CH 60V 45A TO220FL | 2SK2376(Q).pdf | |
| AD7862BRZ-10 | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 2 SAR 28-SOIC W | AD7862BRZ-10.pdf | |
| MAX1081ACUP | 10 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 20-TSSOP | MAX1081ACUP.pdf | |
| AD5060ARJZ-1REEL7 | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 SOT-23-8 | AD5060ARJZ-1REEL7.pdf | |
| MAX5352AEUA+ | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-uMAX | MAX5352AEUA+.pdf | |
| DAC7611UB/2K5 | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | DAC7611UB/2K5.pdf | |
| SC68376BGVAB25 | CPU32 M683xx Microcontroller IC 32-Bit 25MHz ROMless 160-QFP (28x28) | SC68376BGVAB25.pdf | |
| DSPIC30F3014T-20E/ML | dsPIC dsPIC™ 30F Microcontroller IC 16-Bit 20 MIPS 24KB (8K x 24) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC30F3014T-20E/ML.pdf | |
| SC16IS741IPW,118 | RS232, RS485 Controller I²C, SPI, UART Interface 16-TSSOP | SC16IS741IPW,118.pdf | |
| SP3491CN-L/TR | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC | SP3491CN-L/TR.pdf | |
| UCC5618PWP | SCSI Terminator 18 Terminations 28-HTSSOP | UCC5618PWP.pdf | |
| 74LVCE1G07FZ4-7 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Open Drain Output 6-DFN1410 (1.4x1.0) | 74LVCE1G07FZ4-7.pdf |