| Manufacturer Part Number: | MA26V0700A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA26V0700A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA26V0700A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 1.62pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.02 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA26V0700A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA26V0700A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA26V0700A is new and unused, you can buy MA26V0700A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA26V0700A.
| STN9260 | TRANS PNP 600V 0.5A SOT-223 | STN9260.pdf | |
| IRF7506TR | MOSFET 2P-CH 30V 1.7A MICRO8 | IRF7506TR.pdf | |
| 8N3DV85EC-0138CDI8 | VCXO IC 148.5MHz, 148.351MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0138CDI8.pdf | |
| ADS7945SRTET | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 16-WQFN (3x3) | ADS7945SRTET.pdf | |
| TMS320DM6446AZWT | IC DIGITAL MEDIA SOC 361-BGA | TMS320DM6446AZWT.pdf | |
| XC6SLX100-N3FGG676I | IC FPGA 480 I/O 676FBGA | XC6SLX100-N3FGG676I.pdf | |
| MC9RS08KA2CSCR | RS08 RS08 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 2KB (2K x 8) FLASH 8-SOIC | MC9RS08KA2CSCR.pdf | |
| MB90347ASPMC3-GS-360E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ASPMC3-GS-360E1.pdf | |
| MC9S12UF32PBE | HCS12 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 30MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MC9S12UF32PBE.pdf | |
| R5F21331MNFP#30 | R8C R8C/3x/33M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | R5F21331MNFP#30.pdf | |
| KMPC885ZP80 | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 80MHz 357-PBGA (25x25) | KMPC885ZP80.pdf | |
| MAX361ESE+T | 4 Circuit IC Switch 1:1 85 Ohm 16-SO | MAX361ESE+T.pdf | |
| SN75DP119RHHR | Buffer, ReDriver 2 Channel 2.7Gbps 36-VQFN (6x6) | SN75DP119RHHR.pdf | |
| PCA9541APW/03,118 | 2-Channel I²C Multiplexer Interface 16-TSSOP | PCA9541APW/03,118.pdf | |
| MAX4092AUA | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-uMAX | MAX4092AUA.pdf |