| Manufacturer Part Number: | MA26V0900A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA26V0900A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA26V0900A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.2pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 1.87 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA26V0900A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA26V0900A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA26V0900A is new and unused, you can buy MA26V0900A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA26V0900A.
| JANTX1N4478D | Zener Diode 36V 1.5W ±1% Through Hole DO-41 | JANTX1N4478D.pdf | |
| 1N6013B_T50A | Zener Diode 36V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N6013B_T50A.pdf | |
| ZDT1147TC | TRANS 2PNP 12V 5A SOT223 | ZDT1147TC.pdf | |
| DTA143TM3T5G | TRANS PREBIAS PNP 260MW SOT723 | DTA143TM3T5G.pdf | |
| IRF7459TR | MOSFET N-CH 20V 12A 8-SOIC | IRF7459TR.pdf | |
| LTC6930CMS8-8.19#PBF | Oscillator, Silicon IC 8.192MHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LTC6930CMS8-8.19#PBF.pdf | |
| 8N4SV75AC-0009CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N4SV75AC-0009CDI8.pdf | |
| CAT5113YI-00-G | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-TSSOP | CAT5113YI-00-G.pdf | |
| VSC8641XJF | 1/1 Transceiver Full Gigabit Ethernet 88-QFN (10x10) | VSC8641XJF.pdf | |
| 89H64H16G2ZCBLG | Switch Interfacing Interface 1156-FCBGA (35x35) | 89H64H16G2ZCBLG.pdf | |
| M74VHC1G132DFT1G | NAND Gate IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-70 | M74VHC1G132DFT1G.pdf | |
| FSL137MRIN | Converter Offline Flyback Topology 67kHz 8-DIP | FSL137MRIN.pdf | |
| A3936SED-T | Motor Driver DMOS Parallel 44-PLCC (16.59x16.59) | A3936SED-T.pdf |