| Manufacturer Part Number: | MA26V1100A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 8V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA26V1100A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA26V1100A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 1.34pF @ 4V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.34 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C4 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 8V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA26V1100A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA26V1100A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA26V1100A is new and unused, you can buy MA26V1100A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA26V1100A.
| BZM55B75-TR | Zener Diode 75V 500mW Surface Mount MicroMELF | BZM55B75-TR.pdf | |
| STU7NM60N | MOSFET N-CH 600V 5A IPAK | STU7NM60N.pdf | |
| CEDM7004VL TR | MOSFET N-CH 30V 0.45A SOT883 | CEDM7004VL TR.pdf | |
| IXTH60N25 | MOSFET N-CH 250V 60A TO-247 | IXTH60N25.pdf | |
| AOI4144_002 | MOSFET N-CH 30V 13A TO251A | AOI4144_002.pdf | |
| AD7398BRU-REEL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 16-TSSOP | AD7398BRU-REEL7.pdf | |
| KMPC8323CZQAFDC | PowerPC e300c2 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 333MHz 516-FPBGA (27x27) | KMPC8323CZQAFDC.pdf | |
| NJU7094RB1-TE1 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-TVSP | NJU7094RB1-TE1.pdf | |
| TW2824Q-RB | IC VID QUAD/MUX CTRL 4CH | TW2824Q-RB.pdf | |
| 74LCX541SJX | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOP | 74LCX541SJX.pdf | |
| SN74LVC841APWT | D-Type Transparent Latch 1 Channel 10:10 IC Tri-State 24-TSSOP | SN74LVC841APWT.pdf | |
| 74CB3Q3244DBQRE4 | Bus Switch 4 x 1:1 20-SSOP/QSOP | 74CB3Q3244DBQRE4.pdf | |
| M27C1001-12C6 | IC OTP 1MBIT 120NS 32PLCC | M27C1001-12C6.pdf | |
| MAX690CPA+ | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-PDIP | MAX690CPA+.pdf |