| Manufacturer Part Number: | MA26V2000A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MA26V2000A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MA26V2000A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.9pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.04 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MA26V2000A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MA26V2000A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MA26V2000A is new and unused, you can buy MA26V2000A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MA26V2000A.
| QK008NH4RP | TRIAC ALTERNISTOR 1KV 8A TO263 | QK008NH4RP.pdf | |
| AON7410L_101 | MOSFET N-CH 30V 9.5A 8DFN | AON7410L_101.pdf | |
| 8N3SV75BC-0038CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0038CDI.pdf | |
| 8N3SV75FC-0119CDI | VCXO IC 533MHz 6-CLCC | 8N3SV75FC-0119CDI.pdf | |
| 8N4SV76KC-0165CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0165CDI.pdf | |
| X9315UPI | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-PDIP | X9315UPI.pdf | |
| MX7524KCSE-T | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC | MX7524KCSE-T.pdf | |
| EP3C40F780I7N | IC FPGA 535 I/O 780FBGA | EP3C40F780I7N.pdf | |
| PIC32MX440F256HT-80I/MR | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC32MX440F256HT-80I/MR.pdf | |
| SAF-XC164S-8F40F BB | C166SV2 XC16x Microcontroller IC 16-Bit 40MHz 64KB (64K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | SAF-XC164S-8F40F BB.pdf | |
| MCP2221A-I/ML | USB Bridge, USB to I²C/UART USB 2.0 I²C, UART Interface 16-QFN (4x4) | MCP2221A-I/ML.pdf | |
| SN65C3232EDW | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | SN65C3232EDW.pdf | |
| SN65LVDS32DRG4 | 0/4 Receiver LVDS 16-SOIC | SN65LVDS32DRG4.pdf | |
| MX29LV800CBTC-90G | IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP | MX29LV800CBTC-90G.pdf | |
| TPS53219RGTT | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 16-QFN (3x3) | TPS53219RGTT.pdf |