| Manufacturer Part Number: | MAZR08200A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 8.2V 100mW ±6% Surface Mount Leadless |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MAZR08200A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MAZR08200A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 100mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | - | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Leadless | |
| Supplier Device Package | Leadless | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MAZR08200A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MAZR08200A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MAZR08200A is new and unused, you can buy MAZR08200A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MAZR08200A.
| 8N3DV85LC-0155CDI8 | VCXO IC 100MHz, 83.33MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0155CDI8.pdf | |
| ISL23425TFVZ | Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 14-TSSOP | ISL23425TFVZ.pdf | |
| EFM32G880F128-QFP100T | ARM® Cortex®-M3 Gecko Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | EFM32G880F128-QFP100T.pdf | |
| AT32UC3C1256C-AUT | AVR AVR®32 UC3 C Microcontroller IC 32-Bit 66MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | AT32UC3C1256C-AUT.pdf | |
| DSPIC33EV64GM004-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33EV Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 64KB (22K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | DSPIC33EV64GM004-I/PT.pdf | |
| PIC18F2410-E/SO | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 16KB (8K x 16) FLASH 28-SOIC | PIC18F2410-E/SO.pdf | |
| R5F21331CNFP#30 | R8C R8C/3x/33C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | R5F21331CNFP#30.pdf | |
| MAX4583EUE+T | 3 Circuit IC Switch 2:1 80 Ohm 16-TSSOP | MAX4583EUE+T.pdf | |
| MC14LC5480DT | PCM, Filter Interface 13 b PCM Audio Interface 20-TSSOP | MC14LC5480DT.pdf | |
| TRSF23243CDLG4 | 3/5 Transceiver Full RS232 48-SSOP | TRSF23243CDLG4.pdf | |
| CD4076BNSRE4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO | CD4076BNSRE4.pdf | |
| MM74C922WMX | 16-Key Encoder 1 x 8:4 20-SOIC | MM74C922WMX.pdf | |
| CY74FCT162500ATPVC | IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP | CY74FCT162500ATPVC.pdf | |
| 71V016SA15YGI | IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ | 71V016SA15YGI.pdf | |
| IS61LV5128AL-10KLI | IC SRAM 4MBIT 10NS 36SOJ | IS61LV5128AL-10KLI.pdf |