| Manufacturer Part Number: | MAZR082H0A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 8.2V 100mW ±6% Surface Mount Leadless |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MAZR082H0A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MAZR082H0A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 100mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | - | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Leadless | |
| Supplier Device Package | Leadless | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MAZR082H0A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MAZR082H0A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of MAZR082H0A is new and unused, you can buy MAZR082H0A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MAZR082H0A.
| GBLA06-E3/45 | DIODE GPP 1PH 4A 600V GBL | GBLA06-E3/45.pdf | |
| RL105TA | DIODE GEN PURP 600V 1A A-405 | RL105TA.pdf | |
| SMBG4761A/TR13 | Zener Diode 75V 2W ±5% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG4761A/TR13.pdf | |
| BCR142B6327HTLA1 | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 | BCR142B6327HTLA1.pdf | |
| LTC6957IDD-4#TRPBF | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 300MHz 12-WFDFN Exposed Pad | LTC6957IDD-4#TRPBF.pdf | |
| 8N4DV85LC-0147CDI | VCXO IC 100MHz, 400MHz 6-CLCC | 8N4DV85LC-0147CDI.pdf | |
| DS4026S+WCN | Temperature, Compensated Crystal Oscillator (TCXO) IC 25MHz 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | DS4026S+WCN.pdf | |
| RX8900SA:UA3 PURE SN | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) | RX8900SA:UA3 PURE SN.pdf | |
| MAX1138LEEE+ | 10 Bit Analog to Digital Converter 6, 12 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX1138LEEE+.pdf | |
| EPM9560ARC240-10 | IC CPLD 560MC 10NS 240RQFP | EPM9560ARC240-10.pdf | |
| LFXP20E-3F484I | IC FPGA 340 I/O 484FBGA | LFXP20E-3F484I.pdf | |
| Z8F0223QB005EG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 2KB (2K x 8) FLASH | Z8F0223QB005EG.pdf | |
| PIC24FJ128GA606T-I/PT | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC24FJ128GA606T-I/PT.pdf | |
| NLV74HC374ADTR2G | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | NLV74HC374ADTR2G.pdf | |
| SN74GTLPH16927KR | Mixed Signal Translator Bidirectional 1 Circuit 18 Channel 56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5) | SN74GTLPH16927KR.pdf |