| Manufacturer Part Number: | MB0413A |
|---|---|
| Manufacturer: | Trinamic Motion Control GmbH |
| Product Category: | PMIC - Full, Half-Bridge Drivers |
| Available Quantity: | 9054 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOD MOSFET N-CH 40V B6-BRIDGE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MB0413A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MB0413A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | High-Density Servo Drive Chipset | |
| Online Catalog | Full, Half-Bridge Drivers | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Full, Half-Bridge Drivers | |
| Manufacturer | Trinamic Motion Control GmbH | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Output Configuration | Half Bridge (3) | |
| Applications | - | |
| Interface | - | |
| Load Type | - | |
| Technology | Power MOSFET | |
| Rds On (Typ) | - | |
| Current - Output / Channel | - | |
| Current - Peak Output | 130A | |
| Voltage - Supply | 40V (Max) | |
| Voltage - Load | - | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Features | - | |
| Fault Protection | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Module | |
| Supplier Device Package | Module | |
| Standard Package | 12 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MB0413A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MB0413A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Trinamic Motion Control GmbH all series components. The condition of MB0413A is new and unused, you can buy MB0413A Trinamic Motion Control GmbH with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MB0413A.
| RDS81010XX | Diode Standard 1000V (1kV) 10000A Surface Mount | RDS81010XX.pdf | |
| C150B | SCR Standard Recovery | C150B.pdf | |
| TIP127 | TRANS PNP DARL 100V 5A TO-220 | TIP127.pdf | |
| DSD1794DBRG4 | DAC, Audio 24 bit 200k DSD, PCM 28-SSOP | DSD1794DBRG4.pdf | |
| LTC2655IUF-L12#PBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 20-QFN (4x4) | LTC2655IUF-L12#PBF.pdf | |
| LCMXO3LF-2100E-6MG256I | IC FPGA 206 I/O 256CSFBGA | LCMXO3LF-2100E-6MG256I.pdf | |
| XC7K410T-1FFG676C | IC FPGA 400 I/O 676FCBGA | XC7K410T-1FFG676C.pdf | |
| PIC17C43-25I/PQ | PIC PIC® 17C Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 8KB (4K x 16) OTP 44-MQFP (10x10) | PIC17C43-25I/PQ.pdf | |
| SN74LV4053APWT | 3 Circuit IC Switch 2:1 75 Ohm 16-TSSOP | SN74LV4053APWT.pdf | |
| ISL83086EIUZ-T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 10-MSOP | ISL83086EIUZ-T.pdf | |
| 74ALVT162821DGG,11 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 56TSSOP | 74ALVT162821DGG,11.pdf | |
| CY14B116M-ZSP25XIT | IC NVSRAM 16MBIT X16 25NS 54TSOP | CY14B116M-ZSP25XIT.pdf | |
| LT1738EG#TRPBF | Converter Offline Boost, Cuk, Flyback Topology 20kHz ~ 250kHz 20-SSOP | LT1738EG#TRPBF.pdf | |
| LB1980JH-S-TLM-E | Motor Driver Bipolar Parallel 28-HSOP | LB1980JH-S-TLM-E.pdf | |
| XC6123E642MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123E642MR-G.pdf |