| Manufacturer Part Number: | MB151W |
|---|---|
| Manufacturer: | Micro Commercial Co |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE 15A 100V WIRE LEADS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MB151W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MB151W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Micro Commercial Co | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 100V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 15A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, MB-35W | |
| Supplier Device Package | MB-35W | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MB151W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MB151W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Micro Commercial Co all series components. The condition of MB151W is new and unused, you can buy MB151W Micro Commercial Co with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MB151W.
| SET100211 | Diode Array 150V 45A Chassis, Stud Mount Module | SET100211.pdf | |
| AK 06V0 | DIODE SCHOTTKY 60V 700MA AXIAL | AK 06V0.pdf | |
| GP30B-E3/54 | DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD | GP30B-E3/54.pdf | |
| 8N4Q001LG-0027CDI | Clock Oscillator IC 400MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0027CDI.pdf | |
| AD1933WBSTZ-RL | 24 Bit Digital to Analog Converter 8 64-LQFP (10x10) | AD1933WBSTZ-RL.pdf | |
| DSPIC33FJ128MC708A-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 128KB (128K x 8) FLASH 80-TQFP (12x12) | DSPIC33FJ128MC708A-I/PT.pdf | |
| SPC563M64L5COBR | e200z3 SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | SPC563M64L5COBR.pdf | |
| ADV7280BCPZ-RL | Video Interface 10 b I²C, Serial 32-LFCSP-WQ (5x5) | ADV7280BCPZ-RL.pdf | |
| SN75LBC179AP | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-PDIP | SN75LBC179AP.pdf | |
| ALD4701BPBL | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP | ALD4701BPBL.pdf | |
| SN74AHC244DBRE4 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | SN74AHC244DBRE4.pdf | |
| SN74LVC14ADTE4 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | SN74LVC14ADTE4.pdf | |
| 74LCX162373MTDX | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-TSSOP | 74LCX162373MTDX.pdf | |
| SST39VF3202C-70-4I-B3KE | IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA | SST39VF3202C-70-4I-B3KE.pdf | |
| LT3598EFE#TRPBF | LED Driver IC 6 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 30mA 24-TSSOP-EP | LT3598EFE#TRPBF.pdf |