| Manufacturer Part Number: | MB154W |
|---|---|
| Manufacturer: | Micro Commercial Co |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE 15A 400V WIRE LEADS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MB154W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MB154W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Micro Commercial Co | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 15A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, MB-35W | |
| Supplier Device Package | MB-35W | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MB154W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MB154W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Micro Commercial Co all series components. The condition of MB154W is new and unused, you can buy MB154W Micro Commercial Co with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MB154W.
| HUF75344G3 | MOSFET N-CH 55V 75A TO-247 | HUF75344G3.pdf | |
| TK14C65W,S1Q | MOSFET N-CH 650V 13.7A I2PAK | TK14C65W,S1Q.pdf | |
| 8N3Q001LG-1105CDI8 | Clock Oscillator IC 110MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-1105CDI8.pdf | |
| ADC1215S125HN/C1:5 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 40-HVQFN (6x6) | ADC1215S125HN/C1:5.pdf | |
| MC9S12C32VFAE16 | HCS12 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | MC9S12C32VFAE16.pdf | |
| R5F563TEBDFH#V0 | RX RX600 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | R5F563TEBDFH#V0.pdf | |
| DS90UB913QSQX/NOPB | 1.4Gbps Serializer 12 Input 1 Output 32-WQFN (5x5) | DS90UB913QSQX/NOPB.pdf | |
| NLX2G06AMUTCG | Inverter IC 2 Channel Open Drain 6-UDFN (1.45x1) | NLX2G06AMUTCG.pdf | |
| SN74AUP1G98DRYR | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-SON (1.45x1) | SN74AUP1G98DRYR.pdf | |
| MR256A08BCYS35R | IC MRAM 256KBIT 35NS 44TSOP | MR256A08BCYS35R.pdf | |
| LP3891ESX-1.5/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 800mA DDPAK/TO-263-5 | LP3891ESX-1.5/NOPB.pdf | |
| S-1131B25PD-N4KTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 300mA 6-HSON (A) (2.9x2.8) | S-1131B25PD-N4KTFG.pdf |