| Manufacturer Part Number: | MD2219A |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2NPN 30V 0.5A TO-78 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MD2219A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MD2219A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | - | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-78-6 Metal Can | |
| Supplier Device Package | TO-78-6 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MD2219A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MD2219A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of MD2219A is new and unused, you can buy MD2219A Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MD2219A.
| MUR480ERL | Diode Standard 800V 4A Through Hole Axial | MUR480ERL.pdf | |
| AZ23C6V8-E3-08 | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 6.8V 300mW ±5% SOT-23 | AZ23C6V8-E3-08.pdf | |
| TZMB6V8-GS18 | Zener Diode 6.8V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMB6V8-GS18.pdf | |
| MMBZ5259BT-7-F | Zener Diode 39V 150mW ±5% Surface Mount SOT-523 | MMBZ5259BT-7-F.pdf | |
| AO3403 | MOSFET P-CH 30V 2.6A SOT23 | AO3403.pdf | |
| 8N3QV01KG-0063CDI8 | VCXO IC 24MHz, 39.4MHz, 48MHz, 64MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-0063CDI8.pdf | |
| 8N3Q001KG-0027CDI | Clock Oscillator IC 400MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-0027CDI.pdf | |
| STM32F100C8T6BTR | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | STM32F100C8T6BTR.pdf | |
| ATSAMD21E18A-AF | ARM® Cortex®-M0+ SAM D21E Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH 32-TQFP (7x7) | ATSAMD21E18A-AF.pdf | |
| IS82C55A96 | I/O Expander 24 Parallel 44-PLCC (16.58x16.58) | IS82C55A96.pdf | |
| 74F109SJ | IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOP | 74F109SJ.pdf | |
| MC100E107FNR2G | XOR/XNOR Gate Configurable 5 Circuit 10 Input (2, 2, 2, 2, 2) Input 28-PLCC (11.51x11.51) | MC100E107FNR2G.pdf | |
| 93AA46CT-I/MC | IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8DFN | 93AA46CT-I/MC.pdf | |
| S-11L10B19-I6T2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.9V 150mA SNT-6A (H) | S-11L10B19-I6T2U.pdf |