| Manufacturer Part Number: | MJL4281A |
|---|---|
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 350V 15A TO264 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MJL4281A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MJL4281A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 19/Jun/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | ON Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 350V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 800mA, 8A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5A, 5V | |
| Power - Max | 230W | |
| Frequency - Transition | 35MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-264-3, TO-264AA | |
| Supplier Device Package | TO-264 | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MJL4281A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MJL4281A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ON Semiconductor all series components. The condition of MJL4281A is new and unused, you can buy MJL4281A ON Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MJL4281A.
| RGL41D-E3/96 | DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB | RGL41D-E3/96.pdf | |
| BAT1705WH6327XTSA1 | RF Diode Schottky - 1 Pair Common Cathode 4V 130mA 150mW PG-SOT323-3 | BAT1705WH6327XTSA1.pdf | |
| BD13610STU | TRANS PNP 45V 1.5A TO-126 | BD13610STU.pdf | |
| SI4408DY-T1-E3 | MOSFET N-CH 20V 14A 8-SOIC | SI4408DY-T1-E3.pdf | |
| 8536AG-01LF | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 700MHz 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 8536AG-01LF.pdf | |
| AD5206BR50-REEL | Digital Potentiometer 50k Ohm 6 Circuit 256 Taps SPI Interface 24-SOIC | AD5206BR50-REEL.pdf | |
| XC95144-15PQ160C | IC CPLD 144MC 15NS 160QFP | XC95144-15PQ160C.pdf | |
| EP3C25E144I7 | IC FPGA 82 I/O 144EQFP | EP3C25E144I7.pdf | |
| M2GL150-FC1152 | IC FPGA 574 I/O 1152FCBGA | M2GL150-FC1152.pdf | |
| UPD70F3836GC(R)-UEU-AX | V850ES V850ES/Jx3-E Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH | UPD70F3836GC(R)-UEU-AX.pdf | |
| M30620FCPFP#D5 | M16C/60 M16C™ M16C/60/62P Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | M30620FCPFP#D5.pdf | |
| MC10EL89DR2G | 1/0 Driver 8-SOIC | MC10EL89DR2G.pdf | |
| KSZ9031RNXUA | 4/4 Transceiver Full Ethernet 48-WQFN (7x7) | KSZ9031RNXUA.pdf | |
| LT6375HDF#PBF | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 14-DFN (4x4) | LT6375HDF#PBF.pdf | |
| BQ4050RSMT | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion/Polymer 32-VQFN (4x4) | BQ4050RSMT.pdf |