| Manufacturer Part Number: | MJW1302A |
|---|---|
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 230V 15A TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MJW1302A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MJW1302A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 19/Jun/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | ON Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 230V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 1A, 10A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 7A, 5V | |
| Power - Max | 200W | |
| Frequency - Transition | 30MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-247-3 | |
| Supplier Device Package | TO-247 | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MJW1302A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MJW1302A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ON Semiconductor all series components. The condition of MJW1302A is new and unused, you can buy MJW1302A ON Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MJW1302A.
| PMEG2005AEL,315 | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD882 | PMEG2005AEL,315.pdf | |
| 1N5417TR | Diode Avalanche 200V 3A Through Hole SOD-64 | 1N5417TR.pdf | |
| AD9221ARZ-REEL | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 28-SOIC W | AD9221ARZ-REEL.pdf | |
| LTC1660IGN#PBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 16-SSOP | LTC1660IGN#PBF.pdf | |
| Z8F081AHJ020EG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F081AHJ020EG.pdf | |
| MAX3032ECSE+ | 4/0 Driver RS422, RS485 16-SOIC | MAX3032ECSE+.pdf | |
| NCT6102D | Controller Interface 128-LQFP (14x14) | NCT6102D.pdf | |
| LT1684IN#PBF | Telecom IC Tone Generator 14-PDIP | LT1684IN#PBF.pdf | |
| MAX4250AAUK+TG103 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Push-Pull, Rail-to-Rail SOT-23-5 | MAX4250AAUK+TG103.pdf | |
| PI74STX1G86CX | XOR (Exclusive OR) IC 1 Channel SC-70-5 | PI74STX1G86CX.pdf | |
| 74ALVC132M | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | 74ALVC132M.pdf | |
| 74F299SC | IC REGIST SHIFT/STOR OCT 20-SOIC | 74F299SC.pdf | |
| 24LC024T-E/ST | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP | 24LC024T-E/ST.pdf | |
| CY7C199C-15VXI | IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ | CY7C199C-15VXI.pdf | |
| TDA46053HKLA1 | Power Supply Controller Power Supply Controller P-DIP-8 | TDA46053HKLA1.pdf |