| Manufacturer Part Number: | MJW3281A |
|---|---|
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 230V 15A TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MJW3281A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MJW3281A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 19/Jun/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | ON Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 230V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 1A, 10A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 7A, 5V | |
| Power - Max | 200W | |
| Frequency - Transition | 30MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-247-3 | |
| Supplier Device Package | TO-247 | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MJW3281A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MJW3281A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ON Semiconductor all series components. The condition of MJW3281A is new and unused, you can buy MJW3281A ON Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MJW3281A.
| 1N5915C G | Zener Diode 3.9V 1.25W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5915C G.pdf | |
| SMBG4762E3/TR13 | Zener Diode 82V 2W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG4762E3/TR13.pdf | |
| IRF9Z14LPBF | MOSFET P-CH 60V 6.7A TO-262 | IRF9Z14LPBF.pdf | |
| IXA220I650NA | IGBT Module PT Single 650V 225A 625W Chassis Mount SOT-227B | IXA220I650NA.pdf | |
| PI49FCT3805AS | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 66MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | PI49FCT3805AS.pdf | |
| CDCDLP223PWR | IC CLK SYNTH FOR DLP SYS 20TSSOP | CDCDLP223PWR.pdf | |
| LTC2452CDDB#TRPBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 8-DFN (3x2) | LTC2452CDDB#TRPBF.pdf | |
| AD7927BRUZ-REEL | 12 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 20-TSSOP | AD7927BRUZ-REEL.pdf | |
| MAX1145BEAP+ | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 20-SSOP | MAX1145BEAP+.pdf | |
| MAX500AEWE+ | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC | MAX500AEWE+.pdf | |
| DS4302Z-019/T&R | 5 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | DS4302Z-019/T&R.pdf | |
| STM32F103RET6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 512KB (512K x 8) FLASH | STM32F103RET6.pdf | |
| AT90CAN128-16MU | AVR AVR® 90CAN Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | AT90CAN128-16MU.pdf | |
| MB96F683RBPMC-GSE1 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96680 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 96KB (96K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | MB96F683RBPMC-GSE1.pdf | |
| DS64BR401SQ/NOPB | Buffer, ReDriver 4 Channel 6.4Gbps 54-WQFN (10x5.5) | DS64BR401SQ/NOPB.pdf |