| Manufacturer Part Number: | MM145453V |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | PMIC - Display Drivers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC DVR LCD 33 SEG DISPLAY 44PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM145453V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM145453V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | MM145453V Material | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Display Drivers | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Display Type | LCD | |
| Configuration | 7 Segment + DP, Alphanumeric and Bar Graph | |
| Interface | Serial | |
| Digits or Characters | 4.5 Digits | |
| Current - Supply | 40µA | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 10 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) | |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM145453V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM145453V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of MM145453V is new and unused, you can buy MM145453V T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM145453V.
| ZMV934ATC | DIODE VARACTOR 12V SOD323 | ZMV934ATC.pdf | |
| 8N3SV76FC-0037CDI8 | VCXO IC 500MHz 6-CLCC | 8N3SV76FC-0037CDI8.pdf | |
| 8N3Q001FG-1014CDI8 | Clock Oscillator IC 625MHz, 312.5MHz, 156.25MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-1014CDI8.pdf | |
| 8N4QV01LG-1102CDI8 | VCXO IC 25MHz, 50MHz, 100MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-1102CDI8.pdf | |
| XC9572-10PQ100I | IC CPLD 72MC 10NS 100QFP | XC9572-10PQ100I.pdf | |
| EP20K300EQC240-3 | IC FPGA 152 I/O 240QFP | EP20K300EQC240-3.pdf | |
| APA1000-CGS624M | IC FPGA 440 I/O 624CCGA | APA1000-CGS624M.pdf | |
| MSP430F249TRGCT | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 60KB (60K x 8 + 256B) FLASH 64-VQFN (9x9) | MSP430F249TRGCT.pdf | |
| R5F100FADFP#X0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 44-LQFP (10x10) | R5F100FADFP#X0.pdf | |
| MAX3982UTE+T | 1/0 Driver 16-TQFN (3x3) | MAX3982UTE+T.pdf | |
| ICL7621DCPA | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP | ICL7621DCPA.pdf | |
| 74AHCT14D,112 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SO | 74AHCT14D,112.pdf | |
| MC10H141L | IC SHIFT REG 4BIT UNIV 16-CDIP | MC10H141L.pdf | |
| MCP14E8-E/P | IC MOSFET DRIVER 2A 8DIP | MCP14E8-E/P.pdf | |
| LT1634ACS8-5#TRPBF | Shunt Voltage Reference IC ±0.05% 30mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1634ACS8-5#TRPBF.pdf |