| Manufacturer Part Number: | MM5452V |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | PMIC - Display Drivers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC DVR LCD 32 SEG DISPLAY 44PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM5452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM5452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Display Drivers | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | COPS™ | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Display Type | LCD | |
| Configuration | 7 Segment + DP, Alphanumeric and Bar Graph | |
| Interface | Serial | |
| Digits or Characters | 4.5 Digits | |
| Current - Supply | - | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 10 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) | |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM5452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM5452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of MM5452V is new and unused, you can buy MM5452V T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM5452V.
| MM3Z10VT1 | Zener Diode 10V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | MM3Z10VT1.pdf | |
| S4010V | SCR 400V 10A Standard Recovery Through Hole TO-251 (V-Pak/I-Pak) | S4010V.pdf | |
| SLA5073 | MOSFET 6N-CH 60V 5A 15-SIP | SLA5073.pdf | |
| DMN66D0LDW-7 | MOSFET 2N-CH 60V 0.115A SOT-363 | DMN66D0LDW-7.pdf | |
| GP2M013A050F | MOSFET N-CH 500V 13A TO220F | GP2M013A050F.pdf | |
| EP4CE75F29C8L | IC FPGA 426 I/O 780FBGA | EP4CE75F29C8L.pdf | |
| EP4SGX290KF43C2 | IC FPGA 880 I/O 1760FBGA | EP4SGX290KF43C2.pdf | |
| MB95F616KPMC-G-SNE2 | F²MC-8FX F²MC-8FX MB95610H Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 36KB (36K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | MB95F616KPMC-G-SNE2.pdf | |
| ATSAMD20G15A-AN | ARM® Cortex®-M0+ SAM D20G Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-TQFP (7x7) | ATSAMD20G15A-AN.pdf | |
| MAX4567CSE+T | IC VIDEO SWITCH DUAL SPDT 16SOIC | MAX4567CSE+T.pdf | |
| SN65HVD231QDRG4Q1 | 1/1 Transceiver Half CAN 8-SOIC | SN65HVD231QDRG4Q1.pdf | |
| PCF8574RGYRG4 | I/O Expander 8 I²C 100kHz 20-VQFN (3.5x4.5) | PCF8574RGYRG4.pdf | |
| DS32508N# | Telecom IC Line Interface Unit (LIU) 484-BGA (23x23) | DS32508N#.pdf | |
| AD96687BQ | Comparator with Latch Complementary, ECL, Open-Emitter 16-CDIP | AD96687BQ.pdf | |
| LSF0108RKSR | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 20-VQFN (4.5x2.5) | LSF0108RKSR.pdf |