| Manufacturer Part Number: | MM5483V |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | PMIC - Display Drivers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC DRIVER LIQ CRYSTL DISP 44PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM5483V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM5483V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Display Drivers | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | COPS™ | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Display Type | LCD | |
| Configuration | 7 Segment + DP, Alphanumeric and Bar Graph | |
| Interface | Serial | |
| Digits or Characters | 4.5 Digits | |
| Current - Supply | - | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 10 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) | |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM5483V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM5483V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of MM5483V is new and unused, you can buy MM5483V T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM5483V.
| GP2D015A120B | DIODE SCHOTTKY 1200V 15A TO247-2 | GP2D015A120B.pdf | |
| CC-MX-LB47-ZM-B | MODULE I.MX51 128MB FLASH 25PK | CC-MX-LB47-ZM-B.pdf | |
| MB90428GAVPFV-GS-273E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90425G (A) Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90428GAVPFV-GS-273E1.pdf | |
| SSM2604CPZ-REEL7 | Stereo Audio Interface 24 b Serial 20-LFCSP-VQ (4x4) | SSM2604CPZ-REEL7.pdf | |
| LT1636CS8#PBF | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | LT1636CS8#PBF.pdf | |
| EL5150IS | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | EL5150IS.pdf | |
| MC74VHC126DR2 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOIC | MC74VHC126DR2.pdf | |
| 7133LA90J8 | IC SRAM 32KBIT 90NS 68PLCC | 7133LA90J8.pdf | |
| AP1086K50G-13 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 1.5A TO-263-3 | AP1086K50G-13.pdf |