| Manufacturer Part Number: | MM5Z22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 17010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 200mW ±6% Surface Mount SOD-523F |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM5Z22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM5Z22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | MM5Z Zener Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 200mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 55 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 15.4V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523F | |
| Supplier Device Package | SOD-523F | |
| Standard Package | 8,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM5Z22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM5Z22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of MM5Z22V is new and unused, you can buy MM5Z22V Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM5Z22V.
| MMSZ4712-G3-08 | Zener Diode 28V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ4712-G3-08.pdf | |
| 674R-01ILF | IC DIVIDER USER CONFIG 28-SSOP | 674R-01ILF.pdf | |
| SI51219-A14BFTR | IC CLK GEN FACTORY CONFIG TSSOP | SI51219-A14BFTR.pdf | |
| 8N3SV75BC-0059CDI | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0059CDI.pdf | |
| XC2C64A-7VQG44C | IC CPLD 64MC 6.7NS 44VQFP | XC2C64A-7VQG44C.pdf | |
| MB91248SZPFV-GS-523E1 | FR60Lite RISC FR MB91245S Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 144-LQFP (20x20) | MB91248SZPFV-GS-523E1.pdf | |
| W681360RG TR | PCM Interface 13 b PCM Audio Interface 20-SSOP | W681360RG TR.pdf | |
| MC13760VFR2 | 1/1 Transceiver Full Multiprotocol 104-BGA (10x10) | MC13760VFR2.pdf | |
| ICL3217CB | 5/3 Transceiver Full RS232 24-SOIC | ICL3217CB.pdf | |
| SY10EL57ZG-TR | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC | SY10EL57ZG-TR.pdf | |
| MX25U25635FZ4I-10G | IC FLASH 256MBIT 108MHZ 8WSON | MX25U25635FZ4I-10G.pdf | |
| N25Q064A13ESF42G | IC FLASH 64MBIT 108MHZ SOIC | N25Q064A13ESF42G.pdf | |
| S-1009C18I-M5T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-1009C18I-M5T1U.pdf | |
| LTC1682IS8-5#TRPBF | Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 50mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LTC1682IS8-5#TRPBF.pdf |