| Manufacturer Part Number: | MPQ2907A |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9404 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 4PNP 60V 0.6A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MPQ2907A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MPQ2907A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | PNP Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 4 PNP (Quad) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 30mA, 300mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 300mA, 10V | |
| Power - Max | 650mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | TO-116 | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MPQ2907A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MPQ2907A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of MPQ2907A is new and unused, you can buy MPQ2907A Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MPQ2907A.
| EDF1DM/45 | RECTIFIER BRIDGE 1A 200V 4-DIP | EDF1DM/45.pdf | |
| MMBZ5240B-7-F | Zener Diode 10V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5240B-7-F.pdf | |
| 8N4DV85AC-0011CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 644.5313MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0011CDI8.pdf | |
| LTC2153IUJ-12#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 40-QFN (6x6) | LTC2153IUJ-12#PBF.pdf | |
| ADC124S051CIMMX/NOPB | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 10-VSSOP | ADC124S051CIMMX/NOPB.pdf | |
| M2S010-VFG400 | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 10K Logic Modules 256KB 64KB 166MHz 400-VFBGA (17x17) | M2S010-VFG400.pdf | |
| MAX4542ESA+ | 2 Circuit IC Switch 1:1 60 Ohm 8-SOIC | MAX4542ESA+.pdf | |
| INA148QDRQ1 | Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | INA148QDRQ1.pdf | |
| BUF11702PWPRG4 | IC HI CURRNT BUFF 11CH 28-HTSSOP | BUF11702PWPRG4.pdf | |
| IS61LPS102436A-166TQL | IC SRAM 36MBIT 166MHZ 100TQFP | IS61LPS102436A-166TQL.pdf | |
| IR2128SPBF | IC MOSFET DRIVER CUR SENSE 8SOIC | IR2128SPBF.pdf | |
| BSP752R | IC SWITCH HI SIDE POWER 8DSO | BSP752R.pdf | |
| MAX16129UAABA+T | Automotive PMIC 8-uMAX | MAX16129UAABA+T.pdf | |
| RT9166-18GVL | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 300mA SOT-23-3L | RT9166-18GVL.pdf | |
| AZ1085CS2-2.5TRE1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 3A TO-263 | AZ1085CS2-2.5TRE1.pdf |