| Manufacturer Part Number: | MPSW45A |
|---|---|
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN DARL 50V 1A TO92 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MPSW45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MPSW45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 30/Jun/2006 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | ON Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN - Darlington | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 2mA, 1A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25000 @ 200mA, 5V | |
| Power - Max | 1W | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body | |
| Supplier Device Package | TO-92 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MPSW45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MPSW45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ON Semiconductor all series components. The condition of MPSW45A is new and unused, you can buy MPSW45A ON Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MPSW45A.
| VS-15CTQ045-N3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TO-220-3 | VS-15CTQ045-N3.pdf | |
| JANS1N941B-1 | Zener Diode 11.7V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | JANS1N941B-1.pdf | |
| 8N4Q001LG-0112CDI8 | Clock Oscillator IC 156.25MHz, 161.1328MHz, 156.25MHz, 161.1328MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0112CDI8.pdf | |
| ADS7827IDRBT | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SON Exposed Pad (3x3) | ADS7827IDRBT.pdf | |
| A54SX32A-TQ100M | IC FPGA 81 I/O 100TQFP | A54SX32A-TQ100M.pdf | |
| C8051F961-B-GM | 8051 C8051F9xx Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 40-QFN (6x6) | C8051F961-B-GM.pdf | |
| PIC32MZ1024ECG100-I/PF | MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MZ Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 1MB (1M x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | PIC32MZ1024ECG100-I/PF.pdf | |
| EL5362IU | Current Feedback Amplifier 3 Circuit 16-QSOP | EL5362IU.pdf | |
| CD74ACT244M | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | CD74ACT244M.pdf | |
| SN74V3690-7PEU | IC 32768X36 FIFO MEMORY 128LQFP | SN74V3690-7PEU.pdf | |
| SNJ54ALS373AFK | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-LCCC (8.89x8.89) | SNJ54ALS373AFK.pdf | |
| S26KS512SDPBHV020 | 1.8V 512MBIT, HYPERFLASH, 166MHZ | S26KS512SDPBHV020.pdf | |
| E-L6219 | Bipolar Motor Driver Parallel 24-PowerDIP | E-L6219.pdf | |
| U6809B-MFL | Automotive PMIC 20-SOIC | U6809B-MFL.pdf | |
| TPS3125G15DBVT | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | TPS3125G15DBVT.pdf |