| Manufacturer Part Number: | MSE07PB-M3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GP 100V 700MA MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE07PB-M3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE07PB-M3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 27,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE07PB-M3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE07PB-M3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE07PB-M3/89A is new and unused, you can buy MSE07PB-M3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE07PB-M3/89A.
| VS-10BQ100TRPBF | Diode Schottky 100V 1A Surface Mount SMB | VS-10BQ100TRPBF.pdf | |
| BZX84B16LT1G | Zener Diode 16V 225mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | BZX84B16LT1G.pdf | |
| MAC8SDG | TRIAC SENS GATE 400V 8A TO220AB | MAC8SDG.pdf | |
| LPC11U24FET48/301, | ARM® Cortex®-M0 LPC11Uxx Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-TFBGA (4.5x4.5) | LPC11U24FET48/301,.pdf | |
| MB90F387SZPMT-GTE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90385 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | MB90F387SZPMT-GTE1.pdf | |
| AM26C31CN | 4/0 Driver RS422, RS485 16-PDIP | AM26C31CN.pdf | |
| MAX3186EWP | 5/3 Transceiver Full RS232 20-SOIC W | MAX3186EWP.pdf | |
| NLSF3T126MNR2G | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 16-QFN (3x3) | NLSF3T126MNR2G.pdf | |
| AT28C64E-12JC | IC EEPROM 64KBIT 120NS 32PLCC | AT28C64E-12JC.pdf | |
| HV9861ALG-G | LED Driver IC 1 Output DC DC Controller Step-Down (Buck) Analog, PWM Dimming 8-SOIC | HV9861ALG-G.pdf | |
| TPS659121YFFR | Processor PMIC 81-DSBGA (3.6x3.6) | TPS659121YFFR.pdf | |
| S-1003CA12I-I6T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-6A | S-1003CA12I-I6T1U.pdf | |
| LT6656AIS6-2.5#TRPBF | Series Voltage Reference IC ±0.05% 5mA SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 | LT6656AIS6-2.5#TRPBF.pdf | |
| TC1107-2.7VOA | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 300mA 8-SOIC | TC1107-2.7VOA.pdf | |
| S-1155B29-U5T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 500mA SOT-89-5 | S-1155B29-U5T1G.pdf |