| Manufacturer Part Number: | MSE07PDHM3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GP 200V 700MA MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE07PDHM3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE07PDHM3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 27,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE07PDHM3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE07PDHM3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE07PDHM3/89A is new and unused, you can buy MSE07PDHM3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE07PDHM3/89A.
| 1N973BTR | Zener Diode 33V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N973BTR.pdf | |
| TF541S-A | SCR 400V 7.8A Sensitive Gate Through Hole TO-220F | TF541S-A.pdf | |
| FJPF5021OTU | TRANS NPN 500V 5A TO-220F | FJPF5021OTU.pdf | |
| 8N4QV01EG-1141CDI | VCXO IC 156.25MHz, 133.3333MHz, 137.5MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-1141CDI.pdf | |
| AMC7823IRTARG4 | Analog Monitor/Control Circuit 12 bit 200k SPI 40-PWQFN (4.15x4.15) | AMC7823IRTARG4.pdf | |
| TDA8754HL/14/C1,51 | ADC, Video 8 bit 140M Serial 144-LQFP (20x20) | TDA8754HL/14/C1,51.pdf | |
| M1A3PE3000L-FG896M | IC FPGA 620 I/O 896FBGA | M1A3PE3000L-FG896M.pdf | |
| ATTINY167-A15MD | AVR Automotive, AEC-Q100, AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (8K x 16) FLASH 32-QFN (5x5) | ATTINY167-A15MD.pdf | |
| 72V70840DA | Multiplexer 1 x 32:32 144-TQFP (20x20) | 72V70840DA.pdf | |
| CAT25010VI-GT3 | IC EEPROM 1KBIT 20MHZ 8SOIC | CAT25010VI-GT3.pdf | |
| 70125L55J | IC SRAM 18KBIT 55NS 52PLCC | 70125L55J.pdf | |
| LTC2912ITS8-2#TRPBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel TSOT-23-8 | LTC2912ITS8-2#TRPBF.pdf | |
| MAX6037AAUK25+T | Series Voltage Reference IC ±0.2% 5mA SC-74A, SOT-753 | MAX6037AAUK25+T.pdf | |
| MCP1603LT-250I/OS | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 2.5V 1 Output 500mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | MCP1603LT-250I/OS.pdf | |
| LM7810CT | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 1A TO-220-3 | LM7810CT.pdf |