| Manufacturer Part Number: | MSE07PJHM3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GP 600V 700MA MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE07PJHM3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE07PJHM3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 27,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE07PJHM3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE07PJHM3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE07PJHM3/89A is new and unused, you can buy MSE07PJHM3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE07PJHM3/89A.
| VB10150C-E3/8W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 5A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VB10150C-E3/8W.pdf | |
| FSBS15CH60F | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 15A SPM27BA | FSBS15CH60F.pdf | |
| T1205-600G | TRIAC ALTERNISTOR 600V 12A D2PAK | T1205-600G.pdf | |
| MMBTA56LT3G | TRANS PNP 80V 0.5A SOT-23 | MMBTA56LT3G.pdf | |
| BCX70H,235 | TRANS NPN 45V 0.1A SOT23 | BCX70H,235.pdf | |
| IXTN550N055T2 | MOSFET N-CH 55V 550A SOT-227 | IXTN550N055T2.pdf | |
| IPA65R650CEXKSA1 | MOSFET N-CH 650V TO-220-3 | IPA65R650CEXKSA1.pdf | |
| MK1725GLFTR | IC CLK GEN SPRD SPECTRUM 16TSSOP | MK1725GLFTR.pdf | |
| MCP3553T-E/SN | 22 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 8-SOIC | MCP3553T-E/SN.pdf | |
| MB90549GPF-GS-452E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90549GPF-GS-452E1.pdf | |
| LE87402MQC | 4/0 Driver 28-QFN (4x4) | LE87402MQC.pdf | |
| MT29F2G16ABAEAWP-IT:E | IC FLASH 2GBIT 48TSOP | MT29F2G16ABAEAWP-IT:E.pdf | |
| CY7C1470V33-167AXCT | IC SRAM 72MBIT 167MHZ 100LQFP | CY7C1470V33-167AXCT.pdf | |
| MAX1736ETT42+T | IC BATTERY CHRGR SGL LI+ 6-TDFN | MAX1736ETT42+T.pdf | |
| LD6806CX4/29P,315 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76) | LD6806CX4/29P,315.pdf |