| Manufacturer Part Number: | MSE1PJHM3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1A MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE1PJHM3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE1PJHM3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 4,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE1PJHM3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE1PJHM3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE1PJHM3/89A is new and unused, you can buy MSE1PJHM3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE1PJHM3/89A.
| MBRAF360T3G | DIODE SCHOTTKY 60V 4A SMA | MBRAF360T3G.pdf | |
| FESF8BT-E3/45 | Diode Standard 100V 8A Through Hole ITO-220AC | FESF8BT-E3/45.pdf | |
| RMPG06JHE3/73 | Diode Standard 600V 1A Through Hole MPG06 | RMPG06JHE3/73.pdf | |
| ZV950V2TA | DIODE VARACTOR LV 500Q SOD-523 | ZV950V2TA.pdf | |
| T72H0645B4DN | SCR 600V 700A Standard Recovery Stud Mount T-72 | T72H0645B4DN.pdf | |
| IPA60R330P6XKSA1 | MOSFET N-CH 600V 12A TO220FP-3 | IPA60R330P6XKSA1.pdf | |
| PI49FCT3807SE | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 50MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | PI49FCT3807SE.pdf | |
| 8N4SV75FC-0038CDI8 | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N4SV75FC-0038CDI8.pdf | |
| SM32C6416TGLZA8EP | IC DSP FIXED-POINT 532-FCBGA | SM32C6416TGLZA8EP.pdf | |
| XC6SLX150-2FG484C | IC FPGA 338 I/O 484FBGA | XC6SLX150-2FG484C.pdf | |
| LFEC10E-4F484C | IC FPGA 288 I/O 484FBGA | LFEC10E-4F484C.pdf | |
| MB90347ESPMC-GS-309E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ESPMC-GS-309E1.pdf | |
| C167CSL33MCAKXUMA2 | C166 C16xx Microcontroller IC 16-Bit 33MHz ROMless PG-MQFP-144 | C167CSL33MCAKXUMA2.pdf | |
| KMPC8321CZQADDC | PowerPC e300c2 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 516-FPBGA (27x27) | KMPC8321CZQADDC.pdf | |
| OPA336NA/3KG4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | OPA336NA/3KG4.pdf |