| Manufacturer Part Number: | MUH1PBHM3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE RECT 1A 100V 25NS MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MUH1PBHM3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MUH1PBHM3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 40ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 4,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MUH1PBHM3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MUH1PBHM3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MUH1PBHM3/89A is new and unused, you can buy MUH1PBHM3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MUH1PBHM3/89A.
| DSA120C150QB | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 60A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 | DSA120C150QB.pdf | |
| K1300SRP | Diac/Sidac Thyristor 120 ~ 138V 1A DO-214 | K1300SRP.pdf | |
| 850S1201BGILFT | Clock Multiplexer IC 250MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 850S1201BGILFT.pdf | |
| NB2304AI2DG | IC BUFFER CLOCK QUAD 3.3V 8-SOIC | NB2304AI2DG.pdf | |
| AX1000-FG676 | IC FPGA 418 I/O 676FBGA | AX1000-FG676.pdf | |
| EP1SGX10CF672C6N | IC FPGA 362 I/O 672FBGA | EP1SGX10CF672C6N.pdf | |
| PIC24F16KL402-I/SO | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (5.5K x 24) FLASH 28-SOIC | PIC24F16KL402-I/SO.pdf | |
| PIC16C715-20/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 18-SOIC | PIC16C715-20/SO.pdf | |
| THS4062CDG4 | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | THS4062CDG4.pdf | |
| M74HC125B1R | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-DIP | M74HC125B1R.pdf | |
| IS46TR16128AL-15HBLA2 | IC DDR3 2GB 96BGA | IS46TR16128AL-15HBLA2.pdf | |
| LM26484SQ/NOPB | Digital Cores PMIC 24-WQFN (4x5) | LM26484SQ/NOPB.pdf | |
| MAX6731UTTD3+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-6 | MAX6731UTTD3+T.pdf | |
| LT1019CN8-10#PBF | Series, Shunt Voltage Reference IC ±0.2% 10mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | LT1019CN8-10#PBF.pdf | |
| TC7660SCPA | Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin 1 Output 20mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | TC7660SCPA.pdf |