| Manufacturer Part Number: | MUH1PDHM3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE RECT 1A 200V 25NS MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MUH1PDHM3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MUH1PDHM3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 40ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 4,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MUH1PDHM3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MUH1PDHM3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MUH1PDHM3/89A is new and unused, you can buy MUH1PDHM3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MUH1PDHM3/89A.
| HFA90NH40R | Diode Standard 400V 90A Chassis Mount HALF-PAK | HFA90NH40R.pdf | |
| 8N3SV76AC-0152CDI8 | VCXO IC 328.125MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0152CDI8.pdf | |
| 8N4SV76BC-0152CDI8 | VCXO IC 328.125MHz 6-CLCC | 8N4SV76BC-0152CDI8.pdf | |
| AD5172BRMZ50-RL7 | Digital Potentiometer 50k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 10-MSOP | AD5172BRMZ50-RL7.pdf | |
| MAX5419PETA+T | Digital Potentiometer 200k Ohm 1 Circuit 256 Taps I²C Interface 8-TDFN-EP (3x3) | MAX5419PETA+T.pdf | |
| EP3SL340F1760I3N | IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA | EP3SL340F1760I3N.pdf | |
| PIC16F54T-E/SO | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 768B (512 x 12) FLASH 18-SOIC | PIC16F54T-E/SO.pdf | |
| STR912FAZ44H6T | ARM9® STR9 Microcontroller IC 32-Bit 96MHz 512KB (512K x 8) FLASH | STR912FAZ44H6T.pdf | |
| M30623F8PGP#U5C | M16C/60 M16C™ M16C/60/62P Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) FLASH 80-QFP (14x14) | M30623F8PGP#U5C.pdf | |
| Z8F0213SJ005EC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 2KB (2K x 8) FLASH | Z8F0213SJ005EC.pdf | |
| MC68HC000FN16R2 | EC000 Microprocessor IC M680x0 1 Core, 32-Bit 16MHz 68-PLCC (25x25) | MC68HC000FN16R2.pdf | |
| AD824AR-14-3V | J-FET Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | AD824AR-14-3V.pdf | |
| LMV393MX/NOPB | Comparator General Purpose CMOS, Open-Collector, TTL 8-SOIC | LMV393MX/NOPB.pdf | |
| MAX77818EWZ+ | IC REG BUCK BOOST PROG 72WLP | MAX77818EWZ+.pdf | |
| MAX6721UTWGD3+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-6 | MAX6721UTWGD3+T.pdf |