| Manufacturer Part Number: | NDS9410A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 7.3A 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NDS9410A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NDS9410A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 7.3A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 28 mOhm @ 7.3A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 22nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 830pF @ 15V | |
| Power - Max | 1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-SO | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NDS9410A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NDS9410A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of NDS9410A is new and unused, you can buy NDS9410A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NDS9410A.
| HSM550JE3/TR13 | Diode Schottky 50V 5A Surface Mount DO-214AB | HSM550JE3/TR13.pdf | |
| PR1001L-T | Diode Standard 50V 1A Through Hole DO-41 | PR1001L-T.pdf | |
| GI856-E3/54 | Diode Standard 600V 3A Through Hole DO-201AD | GI856-E3/54.pdf | |
| BZT55B47-GS18 | Zener Diode 47V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 QuadroMELF | BZT55B47-GS18.pdf | |
| JANTX2N6277 | TRANS NPN 150V 50A TO-3 | JANTX2N6277.pdf | |
| DMTH4005SK3-13 | MOSFET N-CH 40V 95A DPAK | DMTH4005SK3-13.pdf | |
| IRFZ34NSTRRPBF | MOSFET N-CH 55V 29A D2PAK | IRFZ34NSTRRPBF.pdf | |
| STB14NK50Z-1 | MOSFET N-CH 500V 14A I2PAK | STB14NK50Z-1.pdf | |
| IRFU9024N | MOSFET P-CH 55V 11A I-PAK | IRFU9024N.pdf | |
| DS1553P-85+ | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 8KB Parallel 34-PowerCap™ Module | DS1553P-85+.pdf | |
| ADE7912ARIZ-RL | ADC, Energy Measurement 24 bit SPI 20-SOIC-RI | ADE7912ARIZ-RL.pdf | |
| LAN91C96-MU | Ethernet Controller 10 Base-T PHY Parallel Interface 100-TQFP (14x14) | LAN91C96-MU.pdf | |
| 74HC32DR2G | OR Gate IC 4 Channel 14-SOIC | 74HC32DR2G.pdf | |
| AT24C256-10TU-1.8 | IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8TSSOP | AT24C256-10TU-1.8.pdf | |
| BTS61101SJAXUMA2 | IC SW PWR HISIDE 1CH 8DSOP | BTS61101SJAXUMA2.pdf |