| Manufacturer Part Number: | NDS9952A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N/P-CH 30V 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NDS9952A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NDS9952A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | High Voltage Switches for Power Processing SMPS Power Switch | |
| PCN Design/Specification | Mold Compound 12/Dec/2007 | |
| Online Catalog | N and P-Channel Logic Level Gate FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | N and P-Channel | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.7A, 2.9A | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 80 mOhm @ 1A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 25nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 320pF @ 10V | |
| Power - Max | 900mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-SO | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NDS9952A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NDS9952A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of NDS9952A is new and unused, you can buy NDS9952A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NDS9952A.
| SC3BH15FF | BRIDGE RECT 4A 150V | SC3BH15FF.pdf | |
| SE40PGHM3_A/I | DIODE GEN PURP 200V 2.4A TO277A | SE40PGHM3_A/I.pdf | |
| 1N4005GPEHE3/54 | Diode Standard 600V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4005GPEHE3/54.pdf | |
| BZX384B15-E3-08 | Zener Diode 15V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384B15-E3-08.pdf | |
| VS-ST330C16C1 | SCR 1600V 1420A Standard Recovery Chassis Mount TO-200AB (E-Puk) | VS-ST330C16C1.pdf | |
| NVMD4N03R2G | MOSFET 2N-CH 30V 4A SO8FL | NVMD4N03R2G.pdf | |
| AON3402 | MOSFET N-CH 20V 12.6A 8DFN | AON3402.pdf | |
| XC5VLX85T-2FFG1136I | IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA | XC5VLX85T-2FFG1136I.pdf | |
| PIC16LF874-04/PT | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 7KB (4K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC16LF874-04/PT.pdf | |
| AS1745G-T | 2 Circuit IC Switch 2:1 4 Ohm 10-MSOP | AS1745G-T.pdf | |
| MC33662LEFR2 | 1/1 Transceiver Half LIN 8-SOIC | MC33662LEFR2.pdf | |
| LTC6081HMS8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LTC6081HMS8#PBF.pdf | |
| MT41K256M8DA-107:K | IC DDR3 SDRAM 2GBIT 933MHZ FBGA | MT41K256M8DA-107:K.pdf | |
| 70V9179L7PF8 | IC SRAM 288KBIT 7.5NS 100TQFP | 70V9179L7PF8.pdf | |
| MT41J256M16HA-107:E | IC DDR3 SDRAM 4GBIT 933MHZ FBGA | MT41J256M16HA-107:E.pdf |