| Manufacturer Part Number: | NP0A45600A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2PNP 15V 0.05A SSSMINI6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NP0A45600A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NP0A45600A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 200mV @ 1mA, 10mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 1V | |
| Power - Max | 125mW | |
| Frequency - Transition | 1.5GHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-963 | |
| Supplier Device Package | SSSMini6-F1 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NP0A45600A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NP0A45600A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of NP0A45600A is new and unused, you can buy NP0A45600A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NP0A45600A.
| SDUR6020WT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V Through Hole TO-247-3 | SDUR6020WT.pdf | |
| STL13DP10F6 | MOSFET 2P-CH 100V 13A PWRFLAT56 | STL13DP10F6.pdf | |
| AOY2N60 | MOSFET N-CH | AOY2N60.pdf | |
| 8N3SV76AC-0042CDI | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0042CDI.pdf | |
| 8N3SV76FC-0060CDI | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76FC-0060CDI.pdf | |
| AD7545KN | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 20-PDIP | AD7545KN.pdf | |
| LC4064ZE-4UMN64C | IC CPLD 64MC 4.7NS 64CSBGA | LC4064ZE-4UMN64C.pdf | |
| LFECP10E-5FN256C | IC FPGA 195 I/O 256FBGA | LFECP10E-5FN256C.pdf | |
| STPIC44L02PTR | 4/0 Driver 24-SSOP | STPIC44L02PTR.pdf | |
| AD622ANZ | Instrumentation Amplifier 1 Circuit 8-PDIP | AD622ANZ.pdf | |
| MAX5917BESE+ | Hot Swap Controller 1 Channel Networking 16-SOIC | MAX5917BESE+.pdf | |
| XC6124D629ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124D629ER-G.pdf | |
| LM5642XMT/NOPB | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-TSSOP | LM5642XMT/NOPB.pdf | |
| TC7660HEOA713 | Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin 1 Output 20mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TC7660HEOA713.pdf |