| Manufacturer Part Number: | SE07PD-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 200V 700MA DO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE07PD-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE07PD-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE07PD-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE07PD-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE07PD-M3/84A is new and unused, you can buy SE07PD-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE07PD-M3/84A.
| BAS70-00-E3-08 | DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT23 | BAS70-00-E3-08.pdf | |
| 3EZ18DE3/TR12 | Zener Diode 18V 3W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ18DE3/TR12.pdf | |
| DDC143TU-7-F | TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363 | DDC143TU-7-F.pdf | |
| 2SD1815T-H | TRANS NPN 100V 3A TP | 2SD1815T-H.pdf | |
| DTC114TUBTL | TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 | DTC114TUBTL.pdf | |
| FDA38N30 | MOSFET N-CH 300V TO-3 | FDA38N30.pdf | |
| RJK5013DPE-00#J3 | MOSFET N-CH 500V 14A LDPAK | RJK5013DPE-00#J3.pdf | |
| IXTA300N04T2 | MOSFET N-CH 40V 300A TO-263 | IXTA300N04T2.pdf | |
| IRF6215SPBF | MOSFET P-CH 150V 13A D2PAK | IRF6215SPBF.pdf | |
| 8N4DV85EC-0153CDI | VCXO IC 100MHz, 40.5MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0153CDI.pdf | |
| LFE2-70E-6FN672I | IC FPGA 500 I/O 672FBGA | LFE2-70E-6FN672I.pdf | |
| 5CGXFC7D6F27I7 | IC FPGA 336 I/O 672FBGA | 5CGXFC7D6F27I7.pdf | |
| TLV3501AIDBVR | Comparator General Purpose CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail, TTL SOT-23-6 | TLV3501AIDBVR.pdf | |
| SY10E137JC | IC COUNTER RIPPLE 8-BIT 28-PLCC | SY10E137JC.pdf | |
| DS28E05GB+T | IC EEPROM 112B 1WIRE 2SFN | DS28E05GB+T.pdf |