| Manufacturer Part Number: | SE10PB-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE10PB-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE10PB-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE10PB-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE10PB-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE10PB-M3/84A is new and unused, you can buy SE10PB-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE10PB-M3/84A.
| MBR60100WT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V Through Hole TO-247-3 | MBR60100WT.pdf | |
| MS108E3/TR12 | Diode Schottky 80V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | MS108E3/TR12.pdf | |
| 1PMT5928BE3/TR7 | Zener Diode 13V 3W ±5% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5928BE3/TR7.pdf | |
| T507048064AQ | SCR 400V 125A Standard Recovery Stud Mount TO-94 | T507048064AQ.pdf | |
| AO4576 | MOSFET N-CH 30V 20A 8SOIC | AO4576.pdf | |
| IRF540ZPBF | MOSFET N-CH 100V 36A TO-220AB | IRF540ZPBF.pdf | |
| 8N3S270EC-0062CD | Clock Oscillator IC 150MHz 6-CLCC | 8N3S270EC-0062CD.pdf | |
| S912XEP100J5MAG | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 1MB (1M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | S912XEP100J5MAG.pdf | |
| KMPC8555EPXAPF | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 833MHz 783-FCPBGA (29x29) | KMPC8555EPXAPF.pdf | |
| 74ABT821D,602 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC | 74ABT821D,602.pdf | |
| 74LVC3G04DC-Q100H | Inverter IC 3 Channel 8-VSSOP, US8 | 74LVC3G04DC-Q100H.pdf | |
| S29AL016J55TFI020 | IC FLASH MEM 16MBIT 48TSOP | S29AL016J55TFI020.pdf | |
| MAX703ESA+ | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SOIC | MAX703ESA+.pdf | |
| ISL60002DIB825-TK | Series Voltage Reference IC ±0.2% 7mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ISL60002DIB825-TK.pdf | |
| LP2985AIM5X-2.8/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 150mA SOT-23-5 | LP2985AIM5X-2.8/NOPB.pdf |