| Manufacturer Part Number: | SE10PBHM3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE10PBHM3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE10PBHM3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE10PBHM3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE10PBHM3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE10PBHM3/84A is new and unused, you can buy SE10PBHM3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE10PBHM3/84A.
| MBRB2545CTT4 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | MBRB2545CTT4.pdf | |
| VS-20TQ040PBF | DIODE SCHOTTKY 40V 20A TO220AC | VS-20TQ040PBF.pdf | |
| MA3X028TAL | Diode Standard 6V 70mA (DC) Surface Mount Mini3-G1 | MA3X028TAL.pdf | |
| CDLL5532B | Zener Diode 12V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL5532B.pdf | |
| 8N4SV75AC-0031CDI8 | VCXO IC 80MHz 6-CLCC | 8N4SV75AC-0031CDI8.pdf | |
| TLC0834INE4 | 8 Bit Analog to Digital Converter 2, 3, 4 Input 1 SAR 14-PDIP | TLC0834INE4.pdf | |
| STM32F378VCT6 | ARM® Cortex®-M4F STM32 F3 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | STM32F378VCT6.pdf | |
| MAXQ7670ATL/V+ | Automotive, AEC-Q100, MAXQ® Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (32K x 16) FLASH 40-TQFN-EP (5x5) | MAXQ7670ATL/V+.pdf | |
| MAX31855EASA+T | IC CONV THERMOCOUPLE-DGTL 8SOIC | MAX31855EASA+T.pdf | |
| MAX9750CETI+ | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 28-TQFN (5x5) | MAX9750CETI+.pdf | |
| LM346N | General Purpose Amplifier 4 Circuit 16-DIP | LM346N.pdf | |
| LME49871MA/NOPB | Audio Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | LME49871MA/NOPB.pdf | |
| 74AHC1GU04GW,165 | Inverter IC 1 Channel 5-TSSOP | 74AHC1GU04GW,165.pdf | |
| S25FL128SAGBHI200 | IC FLASH 128MBIT 133MHZ 24BGA | S25FL128SAGBHI200.pdf | |
| XC6118N37BGR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118N37BGR-G.pdf |