| Manufacturer Part Number: | SE10PBHM3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE10PBHM3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE10PBHM3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE10PBHM3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE10PBHM3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE10PBHM3/85A is new and unused, you can buy SE10PBHM3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE10PBHM3/85A.
| PMEG2005EL,315 | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD882 | PMEG2005EL,315.pdf | |
| BF545B,215 | RF Mosfet N-Channel JFET SOT-23 (TO-236AB) | BF545B,215.pdf | |
| ADF4156BCPZ-RL7 | IC PLL FRAC-N FREQ SYNTH 20LFCSP | ADF4156BCPZ-RL7.pdf | |
| 8N3QV01LG-1027CDI | VCXO IC 400MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-1027CDI.pdf | |
| DSPIC33FJ16GS504T-I/TL | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 16KB (16K x 8) FLASH 44-VTLA (6x6) | DSPIC33FJ16GS504T-I/TL.pdf | |
| MB89695BPFM-G-183-BND | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89695BPFM-G-183-BND.pdf | |
| DS90LV031ATMX/NOPB | 4/0 Driver LVDS 16-SOIC | DS90LV031ATMX/NOPB.pdf | |
| TLC082CDGNR | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-MSOP-PowerPad | TLC082CDGNR.pdf | |
| SY10EP51VZG-TR | IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC | SY10EP51VZG-TR.pdf | |
| SN74AVC20T245DGVR | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 10 Channel 380Mbps 56-TVSOP | SN74AVC20T245DGVR.pdf | |
| CY62137VLL-70ZSXET | IC SRAM 2MBIT 70NS 44TSOP | CY62137VLL-70ZSXET.pdf | |
| STK621-024D-E | IC MOTOR DRIVER | STK621-024D-E.pdf | |
| DS1706LEUA | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-uMAX | DS1706LEUA.pdf | |
| MP2115DQ-LF-Z | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 2A 10-VFDFN Exposed Pad | MP2115DQ-LF-Z.pdf | |
| S-1121B31MC-N2QTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.1V 150mA SOT-23-5 | S-1121B31MC-N2QTFG.pdf |