| Manufacturer Part Number: | SE10PJ-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE10PJ-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE10PJ-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE10PJ-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE10PJ-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE10PJ-M3/84A is new and unused, you can buy SE10PJ-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE10PJ-M3/84A.
| 1N5379BG | Zener Diode 110V 5W ±5% Through Hole Axial | 1N5379BG.pdf | |
| 8N3SV76KC-0087CDI | VCXO IC 161.1328MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0087CDI.pdf | |
| MCP4021-103E/SN | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 64 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-SOIC | MCP4021-103E/SN.pdf | |
| XC5VSX50T-1FFG665CES | IC FPGA 360 I/O 665FCBGA | XC5VSX50T-1FFG665CES.pdf | |
| AT32UC3C1256C-AUR | AVR AVR®32 UC3 C Microcontroller IC 32-Bit 66MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | AT32UC3C1256C-AUR.pdf | |
| PIC32MX450F128HT-I/MR | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC32MX450F128HT-I/MR.pdf | |
| DSPIC33EP512GM306-H/MR | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 512KB (170K x 24) FLASH 64-QFN (9x9) | DSPIC33EP512GM306-H/MR.pdf | |
| MAX563CPN | 2/2 Transceiver Full RS562 18-PDIP | MAX563CPN.pdf | |
| OP1177ARZ-REEL7 | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | OP1177ARZ-REEL7.pdf | |
| SN74F32DRE4 | OR Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74F32DRE4.pdf | |
| LTC2909CTS8-5#TRMPBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 3 Channel TSOT-23-8 | LTC2909CTS8-5#TRMPBF.pdf | |
| MIC6315-30D3UY-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-143 | MIC6315-30D3UY-TR.pdf | |
| MAX6348XR46+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-70-3 | MAX6348XR46+T.pdf | |
| S-1112B43MC-L7CTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.3V 150mA SOT-23-5 | S-1112B43MC-L7CTFG.pdf |