| Manufacturer Part Number: | SE10PJHM3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE10PJHM3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE10PJHM3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE10PJHM3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE10PJHM3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE10PJHM3/85A is new and unused, you can buy SE10PJHM3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE10PJHM3/85A.
| FR1M-13 | Diode Standard 1000V (1kV) 1A Surface Mount SMB | FR1M-13.pdf | |
| MMSZ5245C-G3-18 | Zener Diode 15V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5245C-G3-18.pdf | |
| VHFD29-12IO1 | SCR Module 1200V Bridge, Single Phase - SCRs/Diodes (Layout 1) Chassis Mount V1A-PAK | VHFD29-12IO1.pdf | |
| BC859BLT3G | TRANS PNP 30V 0.1A SOT-23 | BC859BLT3G.pdf | |
| BLF6G15L-250PBRN:1 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.41A 1.47GHz ~ 1.51GHz 18.5dB 60W CDFM8 | BLF6G15L-250PBRN:1.pdf | |
| CY25568SXCT | IC CLOCK GEN 3.3V SS 16SOIC | CY25568SXCT.pdf | |
| CS4384-CQZR | DAC, Audio 24 bit 216k DSD, PCM 48-LQFP | CS4384-CQZR.pdf | |
| AM4376BZDND100 | ARM® Cortex®-A9 Microprocessor IC Sitara™ 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 491-NFBGA (17x17) | AM4376BZDND100.pdf | |
| TH7301EDF-TR | IC PROG 10-POS FILTER 16-SOIC | TH7301EDF-TR.pdf | |
| MAX9246EUM+D | 306Mbps Deserializer 3 Input 21 Output 48-TSSOP | MAX9246EUM+D.pdf | |
| AD8417WHRMZ | Current Sense Amplifier 1 Circuit 8-MSOP | AD8417WHRMZ.pdf | |
| TLV2352IPWG4 | Comparator Differential CMOS, MOS, Open-Drain, TTL 8-TSSOP | TLV2352IPWG4.pdf | |
| 72215LB15J8 | IC FIFO 512X18 SYNC 15NS 68-PLCC | 72215LB15J8.pdf | |
| 74V1G14CTR | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SOT-323-5 | 74V1G14CTR.pdf | |
| DS1270AB-70IND# | IC NVSRAM 16MBIT 70NS 36EDIP | DS1270AB-70IND#.pdf |