| Manufacturer Part Number: | SE15PB-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE15PB-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE15PB-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 900ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE15PB-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE15PB-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE15PB-M3/84A is new and unused, you can buy SE15PB-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE15PB-M3/84A.
| 1N6484HE3/96 | DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB | 1N6484HE3/96.pdf | |
| TK50P03M1(T6RSS-Q) | MOSFET N-CH 30V 50A DP TO252-3 | TK50P03M1(T6RSS-Q).pdf | |
| IRFR5305TRL | MOSFET P-CH 55V 31A DPAK | IRFR5305TRL.pdf | |
| 8N4SV75KC-0015CDI8 | VCXO IC 156.25MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0015CDI8.pdf | |
| 8N3QV01KG-0025CDI8 | VCXO IC 25MHz, 25MHz, 19.44MHz, 19.44MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-0025CDI8.pdf | |
| PCM1792ADBG4 | DAC, Audio 24 bit 200k DSD, PCM 28-SSOP | PCM1792ADBG4.pdf | |
| MAX4574EEI+T | IC SW AUD/VID SER 3WIRE 28-QSOP | MAX4574EEI+T.pdf | |
| MAX7359EWA+T | Cell Phones, PDA's Interface 25-WLP | MAX7359EWA+T.pdf | |
| 74LCX240MSAX | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | 74LCX240MSAX.pdf | |
| HEF4520BP,652 | IC COUNTER DUAL BINARY 16DIP | HEF4520BP,652.pdf | |
| 74ACT157PC | Multiplexer 4 x 2:1 16-PDIP | 74ACT157PC.pdf | |
| BR25L320-W | IC EEPROM 32KB SPI BUS DIP-T8 | BR25L320-W.pdf | |
| 71V632S5PFGI | IC SRAM 2MBIT 5NS 100TQFP | 71V632S5PFGI.pdf | |
| IDT71V25761S183PFI8 | IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP | IDT71V25761S183PFI8.pdf |