| Manufacturer Part Number: | SE15PD-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE15PD-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE15PD-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 900ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE15PD-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE15PD-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE15PD-M3/84A is new and unused, you can buy SE15PD-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE15PD-M3/84A.
| VS-HFA04SD60SPBF | DIODE GEN PURP 600V 4A DPAK | VS-HFA04SD60SPBF.pdf | |
| JAN1N966B-1 | Zener Diode 16V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | JAN1N966B-1.pdf | |
| SK055NTP | SCR 1000V 55A Standard Recovery Surface Mount TO-263 (D2Pak) | SK055NTP.pdf | |
| 8N3DV85EC-0118CDI | VCXO IC 100MHz, 100MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0118CDI.pdf | |
| 5CGXFC4C6F27I7N | IC FPGA 336 I/O 672FBGA | 5CGXFC4C6F27I7N.pdf | |
| 5SGSMD4K2F40I2LN | IC FPGA 696 I/O 1517FBGA | 5SGSMD4K2F40I2LN.pdf | |
| XS1-L8A-64-LQ64-C5 | XCore XS1 Microcontroller IC 32-Bit 8-Core 500MIPS 64KB (16K x 32) SRAM 64-LQFP (10x10) | XS1-L8A-64-LQ64-C5.pdf | |
| AT89LP828-20PU | 8051 89LP Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH 28-PDIP | AT89LP828-20PU.pdf | |
| R5F101LFABG#U0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 96KB (96K x 8) FLASH 64-VFBGA (4x4) | R5F101LFABG#U0.pdf | |
| 74VHCT574AMTC | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | 74VHCT574AMTC.pdf | |
| MT48LC16M8A2P-6A IT:L TR | IC SDRAM 128MBIT 166MHZ TSOP | MT48LC16M8A2P-6A IT:L TR.pdf | |
| E-L6204D | IC BRIDGE DRIVER PAR 28SOIC | E-L6204D.pdf |