| Manufacturer Part Number: | SE15PDHM3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE15PDHM3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE15PDHM3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 900ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE15PDHM3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE15PDHM3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE15PDHM3/84A is new and unused, you can buy SE15PDHM3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE15PDHM3/84A.
| VS-VSKC91/06 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 600V 50A Chassis Mount ADD-A-PAK (3) | VS-VSKC91/06.pdf | |
| BZX84-B8V2,215 | Zener Diode 8.2V 250mW ±2% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-B8V2,215.pdf | |
| BZV55-B16,115 | Zener Diode 16V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80C | BZV55-B16,115.pdf | |
| JAN1N4620D-1 | Zener Diode 3.3V 500mW ±1% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JAN1N4620D-1.pdf | |
| APTGT225A170G | IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1700V 340A 1250W Chassis Mount SP6 | APTGT225A170G.pdf | |
| APT30GT60BRG | IGBT NPT 600V 64A 250W Through Hole TO-247 [B] | APT30GT60BRG.pdf | |
| PL502-35OI-R | IC VCXO 25MHZ 16TSSOP | PL502-35OI-R.pdf | |
| 8N3SV75AC-0019CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV75AC-0019CDI.pdf | |
| 8N3Q001EG-0061CDI | Clock Oscillator IC 693.483MHz 10-CLCC | 8N3Q001EG-0061CDI.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9011 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9011.pdf | |
| TL072IDRE4 | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TL072IDRE4.pdf | |
| SN74AC533DBRG4 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SSOP | SN74AC533DBRG4.pdf | |
| AT17LV65-10NI | IC EEPROM FPGA 64KB 8-SOIC | AT17LV65-10NI.pdf |