| Manufacturer Part Number: | SE15PJ-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 27010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE15PJ-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE15PJ-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 900ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE15PJ-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE15PJ-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE15PJ-M3/84A is new and unused, you can buy SE15PJ-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE15PJ-M3/84A.
| 1N1190R | Diode Standard, Reverse Polarity 600V 35A Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N1190R.pdf | |
| CDLL5947D | Zener Diode 82V 1.25W ±1% Surface Mount DO-213AB | CDLL5947D.pdf | |
| 2N5551RLRP | TRANS NPN 160V 0.6A TO-92 | 2N5551RLRP.pdf | |
| APT50GP60LDLG | IGBT PT 600V 150A 625W Through Hole TO-264 | APT50GP60LDLG.pdf | |
| AD977AARZ | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 20-SOIC W | AD977AARZ.pdf | |
| LTC1199CMS8#PBF | 10 Bit Analog to Digital Converter 1, 2 Input 1 SAR 8-MSOP | LTC1199CMS8#PBF.pdf | |
| MX7578KCWG+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-SOIC | MX7578KCWG+.pdf | |
| LCMXO2-4000HE-5TG144I | IC FPGA 114 I/O 144TQFP | LCMXO2-4000HE-5TG144I.pdf | |
| T89C5115-TDSIM | 80C51 89C Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 24-SO | T89C5115-TDSIM.pdf | |
| PIC18F2331T-E/SOG | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 28-SOIC | PIC18F2331T-E/SOG.pdf | |
| SN74LV14ADR | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | SN74LV14ADR.pdf | |
| CY7C1520KV18-250BZI | IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA | CY7C1520KV18-250BZI.pdf | |
| AT49LV002-12PI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32DIP | AT49LV002-12PI.pdf | |
| IS25CD010-JDLE-TR | IC FLASH 1MBIT 100MHZ 8TSSOP | IS25CD010-JDLE-TR.pdf | |
| MAX895LESA+T | IC SW P-CH HS 8-SOIC | MAX895LESA+T.pdf |