| Manufacturer Part Number: | SE15PJHM3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE15PJHM3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE15PJHM3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 900ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE15PJHM3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE15PJHM3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE15PJHM3/84A is new and unused, you can buy SE15PJHM3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE15PJHM3/84A.
| JANTX1N3025D-1 | Zener Diode 16V 1W ±1% Through Hole DO-41 | JANTX1N3025D-1.pdf | |
| JAN1N5536CUR-1 | Zener Diode 16V 500mW ±2% Surface Mount | JAN1N5536CUR-1.pdf | |
| CS20-25MOT1 | SCR 2500V Standard Recovery Surface Mount TO-268AA | CS20-25MOT1.pdf | |
| MTM231232LBF | MOSFET P-CH 20V 3A | MTM231232LBF.pdf | |
| ATXMEGA256A3-MH | AVR AVR® XMEGA® A3 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 256KB (128K x 16) FLASH 64-QFN (9x9) | ATXMEGA256A3-MH.pdf | |
| R5F563NYDDFC#V0 | RX RX600 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 1MB (1M x 8) FLASH 176-LFQFP (24x24) | R5F563NYDDFC#V0.pdf | |
| SN65HVD235DR | 1/1 Transceiver Half CAN 8-SOIC | SN65HVD235DR.pdf | |
| PEF 24470 H V1.3 | Telecom IC Switching IC P-MQFP-100 | PEF 24470 H V1.3.pdf | |
| 74ALVC541BQ,115 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-DHVQFN (4.5x 2.5) | 74ALVC541BQ,115.pdf | |
| 74AC161SJ | IC COUNTER BINARY SYNC 16SOP | 74AC161SJ.pdf | |
| HV5530PJ-G | IC 32BIT SRL PARALLEL 300V 44PLC | HV5530PJ-G.pdf | |
| IDT71V67602S133PF | IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP | IDT71V67602S133PF.pdf | |
| HFC0300HS-LF | Converter Offline Flyback Topology 7-SOIC | HFC0300HS-LF.pdf | |
| BD5334FVE-TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-VSOF | BD5334FVE-TR.pdf | |
| MC34167D2TG | Buck, Boost Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 5.05V 1 Output 5.5A (Switch) TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | MC34167D2TG.pdf |