| Manufacturer Part Number: | SE15PJHM3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE15PJHM3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE15PJHM3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 900ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 9.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE15PJHM3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE15PJHM3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE15PJHM3/85A is new and unused, you can buy SE15PJHM3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE15PJHM3/85A.
| APTM120A29FTG | MOSFET 2N-CH 1200V 34A SP4 | APTM120A29FTG.pdf | |
| 8S73034AGILF | IC DIVIDER LVPECL 16-TSSOP | 8S73034AGILF.pdf | |
| AD7228ABN | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 24-PDIP | AD7228ABN.pdf | |
| PIC32MX250F128D-I/ML | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC32MX250F128D-I/ML.pdf | |
| DS8922M/NOPB | 2/2 Transceiver Full RS422, RS485 16-SOIC | DS8922M/NOPB.pdf | |
| MAX7427CPA+ | IC FILTER LOWPASS 5TH 8-DIP | MAX7427CPA+.pdf | |
| TLV2404IDRG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | TLV2404IDRG4.pdf | |
| LTC6401CUD-20#TRPBF | ADC Driver IC Data Acquisition 16-QFN-EP (3x3) | LTC6401CUD-20#TRPBF.pdf | |
| MC74VHC1GT125DT1G | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 5-TSOP | MC74VHC1GT125DT1G.pdf | |
| SN74LVC1G04QDBVRQ1 | Inverter IC 1 Channel SOT-23-5 | SN74LVC1G04QDBVRQ1.pdf | |
| 24LC024T-I/SN | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC | 24LC024T-I/SN.pdf | |
| CS5101EN14G | Power Supply Controller Secondary-Side Controller 14-PDIP | CS5101EN14G.pdf | |
| XC6121F650MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121F650MR-G.pdf | |
| TL4050C10IDBZT | Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TL4050C10IDBZT.pdf | |
| SI-8008TFE | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 1.5A TO-220-5 Full Pack (Formed Leads) | SI-8008TFE.pdf |