| Manufacturer Part Number: | SE30AFDHM3/6A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 200V 1.4A DO221AC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SE30AFDHM3/6A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SE30AFDHM3/6A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.4A (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 910mV @ 1.5A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 1.5µs | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 19pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-221AC, SMA Flat Leads | |
| Supplier Device Package | DO-221AC | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SE30AFDHM3/6A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SE30AFDHM3/6A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SE30AFDHM3/6A is new and unused, you can buy SE30AFDHM3/6A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SE30AFDHM3/6A.
| 8N3Q001EG-0012CDI | Clock Oscillator IC 672.1627MHz, 696.4215MHz, 672.1627MHz, 696.4215MHz 10-CLCC | 8N3Q001EG-0012CDI.pdf | |
| MAX140EPL+ | ADC 3.5 Digit 40-PDIP | MAX140EPL+.pdf | |
| ISL23348UFVZ | Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 128 Taps I²C Interface 20-TSSOP | ISL23348UFVZ.pdf | |
| EP4CE6F17C6N | IC FPGA 179 I/O 256FBGA | EP4CE6F17C6N.pdf | |
| MSP430F5252IZQE | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 80-BGA MICROSTAR JUNIOR (5x5) | MSP430F5252IZQE.pdf | |
| LPC2158FBD100,551 | ARM7® LPC2100 Microcontroller IC 16/32-Bit 60MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LPC2158FBD100,551.pdf | |
| MAX4530EWP+ | 1 Circuit IC Switch 8:1 75 Ohm 20-SOIC W | MAX4530EWP+.pdf | |
| LT1713CMS8#PBF | Comparator with Latch CMOS, Complementary, Rail-to-Rail, TTL 8-MSOP | LT1713CMS8#PBF.pdf | |
| SN74LVC8T245PWG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 24-TSSOP | SN74LVC8T245PWG4.pdf | |
| DS28E81P+T | RADIATION RESISTANT | DS28E81P+T.pdf | |
| IS42SM32800K-75BLI-TR | IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA | IS42SM32800K-75BLI-TR.pdf | |
| CY7C1474BV33-167BGIT | IC SRAM 72MBIT 167MHZ 209FBGA | CY7C1474BV33-167BGIT.pdf | |
| IXDI609SITR | IC GATE DVR 9A NON-INV 8SOIC | IXDI609SITR.pdf | |
| IR25602SPBF | IC HALF BRIDGE DRIVER 8SOIC | IR25602SPBF.pdf | |
| REF191ESZ-REEL | Series Voltage Reference IC ±0.1% 30mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | REF191ESZ-REEL.pdf |