| Manufacturer Part Number: | SMBG5337A/TR13 |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.7V 5W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMBG5337A/TR13 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMBG5337A/TR13 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | SMByyyyy Device OBS Aug/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 5W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 1A | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-215AA, SMB Gull Wing | |
| Supplier Device Package | SMBG (DO-215AA) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMBG5337A/TR13 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMBG5337A/TR13 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of SMBG5337A/TR13 is new and unused, you can buy SMBG5337A/TR13 Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMBG5337A/TR13.
| AZ23B12-HE3-08 | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12V 300mW ±2% SOT-23 | AZ23B12-HE3-08.pdf | |
| MAZ30910ML | Zener Diode 9.1V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 | MAZ30910ML.pdf | |
| SML4733A-E3/61 | Zener Diode 5.1V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | SML4733A-E3/61.pdf | |
| S4010DS2RP | SCR 400V 10A Sensitive Gate Surface Mount TO-252, (D-Pak) | S4010DS2RP.pdf | |
| MAX1116EKA+T | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR SOT-23-8 | MAX1116EKA+T.pdf | |
| AD7124-4BRUZ-RL7 | 24 Bit Analog to Digital Converter 4, 7 Input 1 Sigma-Delta 24-TSSOP | AD7124-4BRUZ-RL7.pdf | |
| TM4C1232E6PMI7R | ARM® Cortex®-M4F Tiva™ C Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | TM4C1232E6PMI7R.pdf | |
| XPC850CVR50BU | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 256-PBGA (23x23) | XPC850CVR50BU.pdf | |
| MAX3187CAX+T | 6/10 Transceiver Full RS232 36-SSOP | MAX3187CAX+T.pdf | |
| EL8178FIZ-T7 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-6 | EL8178FIZ-T7.pdf | |
| SN74HC165DBR | IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-SSOP | SN74HC165DBR.pdf | |
| SY58037UMG TR | Multiplexer 1 x 8:1 44-MLF® (7x7) | SY58037UMG TR.pdf | |
| MAX6709EUB+ | Supervisor Open Drain or Open Collector 4 Channel 10-uMAX | MAX6709EUB+.pdf | |
| S-8338AAHB-T8T1G | Boost Regulator Positive Output Step-Up DC-DC Controller IC 8-TSSOP | S-8338AAHB-T8T1G.pdf | |
| FAN5092MTC | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-TSSOP | FAN5092MTC.pdf |