| Manufacturer Part Number: | SMBJ5347A/TR13 |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 5W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMBJ5347A/TR13 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMBJ5347A/TR13 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 5W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 7.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 1A | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AA, SMB | |
| Supplier Device Package | SMBJ (DO-214AA) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMBJ5347A/TR13 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMBJ5347A/TR13 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of SMBJ5347A/TR13 is new and unused, you can buy SMBJ5347A/TR13 Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMBJ5347A/TR13.
| 1N4002GP-M3/54 | DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL | 1N4002GP-M3/54.pdf | |
| EDZVT2R10B | Zener Diode 10V 150mW ±0.2% Surface Mount EMD2 | EDZVT2R10B.pdf | |
| SMBG5380AE3/TR13 | Zener Diode 120V 5W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5380AE3/TR13.pdf | |
| ADS1113IRUGR | 16 Bit Analog to Digital Converter 1, 2 Input 1 Sigma-Delta 10-X2QFN (2x1.5) | ADS1113IRUGR.pdf | |
| AD7657BSTZ-1-RL | 14 Bit Analog to Digital Converter 6 Input 6 SAR 64-LQFP (10x10) | AD7657BSTZ-1-RL.pdf | |
| AD8402ARZ1-REEL | Digital Potentiometer 1k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 14-SOIC | AD8402ARZ1-REEL.pdf | |
| A40MX04-3PQ100 | IC FPGA 69 I/O 100QFP | A40MX04-3PQ100.pdf | |
| HD64F36012GFPJ | H8/300H H8® H8/300H Tiny Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | HD64F36012GFPJ.pdf | |
| LTC6241IS8#TRPBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | LTC6241IS8#TRPBF.pdf | |
| SN74AC573DBR | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SSOP | SN74AC573DBR.pdf | |
| SN74AVCA406LZQSR | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 24-BGA MICROSTAR JUNIOR (3x3) | SN74AVCA406LZQSR.pdf | |
| R1LP5256ESP-5SI#B0 | IC SRAM 256KBIT 55NS 28SOP | R1LP5256ESP-5SI#B0.pdf | |
| SG3842M | Converter Offline Flyback Topology 100Hz ~ 500kHz 8-PDIP | SG3842M.pdf | |
| MIC4452YN | IC DRIVER MOSF 12A LO SIDE 8DIP | MIC4452YN.pdf | |
| LTC4441MPMSE#TRPBF | IC MOSFET DRIVER N-CH 10-MSOP | LTC4441MPMSE#TRPBF.pdf |