| Manufacturer Part Number: | SML4763HE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 91V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4763HE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4763HE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 91V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 69.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4763HE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4763HE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4763HE3/5A is new and unused, you can buy SML4763HE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4763HE3/5A.
| MBRB1545CT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 7.5A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | MBRB1545CT.pdf | |
| TN2106N3-G | MOSFET N-CH 60V 300MA TO92-3 | TN2106N3-G.pdf | |
| IXGA20N100 | IGBT PT 1000V 40A 150W Surface Mount TO-263 (IXGA) | IXGA20N100.pdf | |
| ZL30146GGG | IC SYNCHRONIZER ETH 64CABGA | ZL30146GGG.pdf | |
| 8N3DV85BC-0021CDI | VCXO IC 164.3555MHz, 164.3555MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0021CDI.pdf | |
| DS1747P-70IND+ | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 512KB Parallel 34-PowerCap™ Module | DS1747P-70IND+.pdf | |
| ATMEGA1280-16AU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 128KB (64K x 16) FLASH 100-TQFP (14x14) | ATMEGA1280-16AU.pdf | |
| CY8C3445PVI-094 | 8051 PSOC® 3 CY8C34xx Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-SSOP | CY8C3445PVI-094.pdf | |
| MB9BF328SAPMC-GE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9B320TA Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 1.0625MB (1.0625M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MB9BF328SAPMC-GE2.pdf | |
| LM3S8733-EQC50-A2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 8000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LM3S8733-EQC50-A2.pdf | |
| MAX9209EUM/V+T | 1.785Gbps Serializer 21 Input 3 Output 48-TSSOP | MAX9209EUM/V+T.pdf | |
| PEF 22554 E V2.1 | Telecom IC Framer, Line Interface Unit (LIU) P-LBGA-160 | PEF 22554 E V2.1.pdf | |
| TPA0222PWPG4 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Mono and Stereo Headphones Class AB 24-HTSSOP | TPA0222PWPG4.pdf | |
| 71M6541F-IGT/F | IC ENERGY METERING | 71M6541F-IGT/F.pdf | |
| XC6124F638ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124F638ER-G.pdf |