| Manufacturer Part Number: | SMPZ3928B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 13V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3928B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3928B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 7 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 9.9V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3928B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3928B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3928B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3928B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3928B-M3/84A.
| BYT52G-TR | DIODE AVALANCHE 400V 1.4A SOD57 | BYT52G-TR.pdf | |
| 1N4135 (DO35) | Zener Diode 100V 400mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N4135 (DO35).pdf | |
| DTA044EUBTL | TRANS PREBIAS PNP 50V 0.15W SC85 | DTA044EUBTL.pdf | |
| XC9572XL-7TQ100C | IC CPLD 72MC 7.5NS 100TQFP | XC9572XL-7TQ100C.pdf | |
| 5SGXMA7K2F40C2 | IC FPGA 696 I/O 1517FBGA | 5SGXMA7K2F40C2.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9041 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9041.pdf | |
| MC68HC908LB8VPE | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-DIP | MC68HC908LB8VPE.pdf | |
| ADG411BR-REEL7 | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-SOIC | ADG411BR-REEL7.pdf | |
| LMH0384SQ/NOPB | Digital Interface Interface 16-WQFN (4x4) | LMH0384SQ/NOPB.pdf | |
| ACPL-796J-060E | Isolation Amplifier 1 Circuit 16-SO | ACPL-796J-060E.pdf | |
| SN74LVC1G14DCKT | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-70-5 | SN74LVC1G14DCKT.pdf | |
| SN74ABT373N | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-PDIP | SN74ABT373N.pdf | |
| SSTVA16859AGT | IC BUFFER DDR 13-26BIT 64-TSSOP | SSTVA16859AGT.pdf | |
| TC58BVG1S3HTA00 | EEPROM SLC 2GB NAND 24NM 48TSOP | TC58BVG1S3HTA00.pdf | |
| STLVDS385BTR | IC FLAT PANEL DISPLY DVR 56TSSOP | STLVDS385BTR.pdf |